• In English
  • Держводагентство встановило режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на березень
    опубліковано 01 березня 2014 року о 09:17

    27 лютого 2014 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на березень 2014 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, Укргідрометцентру, Дніпровського БУВР, ПАТ «Укргідроенерго», Центральної санепідстанції, ДП «Укрводшлях», ДП «Енергоринок», ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» та ДП НЕК «Укренерго».

    Учасниками Міжвідомчої комісії було запропоновано розпочати наповнення Дніпровського каскаду, а саме Кременчуцького водосховища – основної регулюючої ємкості, враховуючи, що об’єм повені у 2014 році прогнозується нижчим за норму (14,0-19,0 км3 при нормі 26,5 км3), а руйнування льодового покриву на річках басейну Дніпра, дніпровських водосховищах очікується наприкінці лютого - у першій декаді березня.

    Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на березень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, комісією запропоновано встановити такий режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у березні 2014 року: по Київському, Канівському, Дніпровському водосховищах - ГЕС працюють на притокових витратах; по Кременчуцькому водосховищу - ГЕС працює у режимі наповнення; по Дніпродзержинському водосховищу - ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 куб. м/с по санітарних умовах м. Дніпропетровська.

    Крім цього, з огляду на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано:

    1. Для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та можливого здійснення у квітні-травні еколого-репродукційного попуску у пониззя Дністра, ГЕС працює у режимі наповнення водосховища. Середньодобовий попуск у нижній б’єф буферного водосховища має бути в межах 130,0-140,0 м3/с. Режим пропуску паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

    2. Рекомендувати закладам Держсанепідслужби забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води в Дністровському водосховищі та санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу Дністра.