• In English
 • Олексій Журавко: Інвалід І групи з дитинства не може бути позбавлений житла
  опубліковано 28 лютого 2014 року о 21:06

  На адресу Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка надійшло звернення голови будинкового комітету  з  міста Вишгорода щодо сприяння у захисті житлових прав інваліда.

  Суть справи полягає у тому, що жінка, інвалід І групи, є недієздатною та потребує стороннього догляду, оскільки страждає на невиліковну психічну хворобу, ускладнену судомними нападами. У своїй квартирі вона проживала зі своєю матір’ю, але після її смерті, залишившись сиротою, може залишитись й без даху над головою, оскільки право власності на її квартиру перейшло невідомій особі, яка вже неодноразово через суд намагалася виселити інваліда з квартири без надання іншого жилого приміщення.

  Стурбовані сусіди повідомили, що на сьогоднішній день у Вишгородському райсуді розглядається справа про визнання інваліда І групи такою, що втратила право  користуватися житлом.

  Враховуючи те, що Урядовий уповноважений з прав інвалідів діє у відповідності до Положення про Урядового уповноваженого з прав інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня           2013 року № 273, та в межах чинного законодавства, ним було негайно підготовлено відповідне звернення до прокуратури Вишгородського району з метою захисту прав інваліда.

  За повідомленням прокурора Вишгородського району, прокуратурою району подано заяву до Вишгородського районного суду про вступ представника прокуратури Вишгородського району у вказаній справі для представництва інтересів інваліда І групи.

  «Я глибоко вдячний за проявлену небайдужість до долі сироти, інваліда з дитинства І групи сусідів та голови будинкового комітету, адже це завдяки їм сьогодні права ще однієї людини, яка потребує особливого захисту, будуть належним чином захищені. Держава має піклуватись про таких людей, всіляко підтримувати та допомагати їм. А цей випадок до його позитивного вирішення я беру під свій особистий контроль»,  - зазначив Олексій Журавко.