Визначено механізм розв'язання доменних спорів, - В.Семиноженко

опубліковано 28 лютого 2014 року о 14:56

Координаційна рада Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ) на своєму засіданні 28 лютого 2014 року прийняла ряд документів, які встановлюють механізм розв’язання доменних спорів.

Так, як повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженкопід час засідання Координаційна рада підбила підсумки громадського обговорення Положення про Комісію з досудового вирішення доменних спорів, за результатом чого була затверджена остаточна редакція цього документа. Також затверджено персональний склад зазначеної Комісії.

В.Семиноженко зазначив, що положення розроблене відповідно до Концепції впровадження та розвитку домену .УКР, Тимчасових Правил реєстрації та користування доменними іменами в домені .УКР та з урахуванням рекомендацій і вимог GAC ІCANNCENTRWІPO, найкращих світових практик з питань адміністрування доменів верхнього рівня. Положення визначає функції Комісії із забезпечення досудового вирішення доменних спорів, регламент роботи та вимоги до її членів. Так, згідно із документом, Комісія складається із семи членів Комісії, з числа яких призначається Голова та один заступник.

Крім того, опираючись на висновки громадського обговорення, члени Координаційної ради на своєму засіданні, затвердили Порядок розв’язання доменних спорів. В.Семиноженко зазначив, що документ чітко визначає, які доменні спори підлягають досудовому вирішенню, учасників процесу, а також окреслює процедури їх вирішення.

Також рішенням Координаційної ради Адміністратору домену  надано право зменшити строки наступних етапів, що визначають терміни реєстрації не менше 10 років та 5 років до 1 місяця відповідно в залежності від обставин, що випливають з кількості реєстрацій та навантаження на систему домену .УКР.

«Рішення Координаційної ради мають вагоме значення для учасників доменного ринку, оскільки встановлюють єдині, чіткі правила під час виникнення проблем. Важливо, що до цього процесу були залучені фахівці, експерти, громадські організації, асоціаціївсі, кому небайдужий розвиток доменного ринку України», - зазначив В.Семиноженко.