• In English
 • Делегація Міноборони взяла участь у засіданні Комісії Україна - НАТО на рівні міністрів оборони
  опубліковано 28 лютого 2014 року о 12:26

  27 лютого 2014 року у штаб-квартирі НАТО (м. Брюссель, Королівство Бельгія) під головуванням Генерального секретаря Альянсу Андреса Фог Расмуссена відбулося чергове засідання Комісії Україна – НАТО (КУН) на рівні міністрів оборони. Делегацію очолив Перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник.

  У вступному слові Андрес Фог Расмуссен наголосив, що між НАТО та Україною встановлене надійне партнерство та засвідчив готовність Альянсу підтримати проведення демократичних реформ, реформ у галузі оборони, військового співробітництва та демократичного контролю над сектором оборони.

  Генеральним секретарем НАТО окремо було підкреслено, що у відповідності до положень Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору держави – члени Альянсу будуть продовжувати підтримувати суверенітет та незалежність України, її територіальну цілісність, демократичний розвиток і принцип непорушності кордонів в якості ключових факторів стабільності і безпеки в Центральній та Східній Європі та на континенті в цілому.

  У свою чергу Олександр Олійник повідомив про перебіг внутрішньополітичних подій, що відбувались останнім часом в Україні, включаючи кроки щодо відновлення нормального функціонування органів державної влади та нормалізації всіх сфер життєдіяльності в Україні. Він наголосив, що українські Збройні Сили України залишаються вірними своєму народові.

  Олександр Олійник підкреслив, що перебування української військової делегації в штаб-квартирі Альянсу є чітким та однозначним сигналом, що нова влада України налаштована на подальший розвиток конструктивного партнерства з Альянсом та наголосив, що Україна продовжить виконувати всі взяті на себе міжнародні зобов’язання, у тому числі в щодо участі в операціях під егідою Альянсу.

  У ході засідання КУН глава української делегації поінформував присутніх про завдання та кроки нової влади України щодо політичної, економічної та соціальної стабілізації, а також стосовно недопущення проявів сепаратизму. Він повідомив про діяльність Міноборони та Збройних Сил України в умовах кризи і останні кроки, здійснені Верховною Радою у напрямі забезпечення правопорядку та контролю над силовими структурами.  

  Олександр Олійник окреслив напрями інтенсифікації політичного та воєнно-політичного діалогу з Альянсом та наголосив на готовності України продовжувати та поглиблювати широкомасштабну співпрацю з НАТО у напрямі подальшої демократизації силових структур.

  Він також висвітлив основні підсумки оборонної співпраці України з НАТО у 2013 році, у тому числі щодо участі нашої держави в операціях Альянсу в Косово, Афганістані, Силах реагування НАТО, а також операціях “Океанській щит” та “Активні зусилля”, започаткування низки нових перспективних проектів.

  Основними напрямами взаємодії з НАТО у поточному році Олександр Олійник назвав зміцнення воєнно-політичного діалогу, продовження реформування та розвитку Збройних Сил України, здійснення внеску у забезпечення міжнародної безпеки, а також розвиток оборонно-технічного співробітництва.

  Торкаючись питання відносин з Російською Федерацію Олександр Олійник наголосив, що в Україні усвідомлюють важливість цих зв’язків і готові до продовження діалогу з керівництвом Росії на новій, рівноправній і добросусідській основі, яка визнає та враховує територіальну цілісність та європейський вибір України.

  У своїх виступах міністри оборони держав – членів Альянсу підтримали зусилля нової української влади щодо стабілізації внутрішньополітичної обстановки в Україні та якомога скорішого подолання кризи, висловили жалобу за жертвами конфлікту та наголосили на важливості швидких демократичних реформ на шляху до європейської спільноти.

  Усі виступаючі запевнили Україну у підтриманні її територіальної цілісності, незалежності та непорушності кордонів. Висловлено впевненість, що подальший розвиток держави буде здійснено відповідно до демократичних норм, принципів верховенства права та поваги до прав меншин.

  Також було підтверджено готовність подальшого динамічного розвитку партнерства Альянсу з Україною у рамках існуючих механізмів і програм та продовження всебічної допомоги у реформуванні сектору оборони та безпеки нашої держави.

  У рамках відрядження до штаб-квартири Альянсу глава делегації України провів окрему зустріч з Генеральним секретарем НАТО, під час якої А.Ф. Расмуссен зазначив, що Альянс схвалює зусилля, спрямовані на розв’язання політичної кризи в Україні, підтримує процес демократичних перетворень, розпочатий новим керівництвом нашої держави та готовий поглиблювати відносини України з Альянсом. Він наголосив, що НАТО високо цінує внесок України у справу партнерства та подякував за її діяльність у підтриманні миру та стабільності в Європі та світі, а також участь українських військових в операціях Альянсу та в Силах реагування НАТО.

  У свою чергу Олександр Олійник підкреслив, що Україна й надалі залишатиметься надійним та передбачуваним партнером Альянсу та продовжить виконувати всі взяті на себе міжнародні зобов’язання, в тому числі в щодо участі в операціях під егідою НАТО.

  Олександр Олійник також провів низку двосторонніх зустрічей з міністрами оборони Польщі, Угорщини, США, Хорватії, Вірменії, Грузії, Чехії та заступником Міністра оборони Литви.