• In English
 • Заява МЗС України щодо виконання Угоди про врегулювання кризи від 21 лютого
  опубліковано 28 лютого 2014 року о 09:43

  У зв‘язку із заявою Міністерства закордонних справ Росії від 27 лютого 2014 року Міністерство закордонних справ України вважає необхідним заявити таке.

  В Україні надається важливе значення Угоді про врегулювання кризи, підписаній 21 лютого 2014 року чинним на той час Президентом України та лідерами опозиції та засвідченій офіційними представниками Німеччини, Польщі та Франції.

  У цьому зв‘язку висловлюємо розчарування, що представник Російської Федерації, який також брав участь у переговорах і підготовці зазначеного документа, відмовився засвідчити цю Угоду.

  Не виключено, що саме цей чинник став в результаті однією з причин відмови з боку колишнього Президента України виконувати домовленості Угоди, спрямовані на стабілізацію внутрішнього життя в державі. Зокрема, В.Ф.Янукович відмовився підписати спеціальний закон Верховної Ради України щодо відновлення дії Конституції України 2004 року, що відповідно до Угоди мало бути зроблено протягом 48 годин після її підписання. Відтак на В.Ф.Януковичу лежить вся відповідальність за недотримання Угоди.

  Нагадуємо, що власне через фактичне самоусунення в особливо відповідальний для держави період від виконання своїх повноважень В.Ф.Янукович був відсторонений від влади конституційною більшістю народних депутатів України, які представляють усі політичні сили у парламенті. За звинуваченнями у масових вбивствах проти нього порушено кримінальну справу та оголошено у міжнародний розшук.

  Водночас Верховна Рада України, яка, виражаючи суверенну волю українського народу та піклуючись про відновлення громадянського миру і спокою в Україні, взяла політичну відповідальність за ситуацію в державі, послідовно здійснює кроки, передбачені зазначеною Угодою.

  Зокрема, українським парламентом вже реалізовано низку важливих положень Угоди щодо повернення до Конституції 2004 року та призначення на 25 травня 2014 року позачергових президентських виборів.

  27 лютого 2014 року у Верховній Раді України створено парламентську коаліцію, яка складається з представників різних політичних сил, у тому числі депутатів, які і раніше належали до владної більшості, а також конституційною більшістю голосів затверджено склад Уряду України, одним із першочергових завдань якого є остаточне врегулювання ситуації в нашій державі.

  Таким чином, будь-які спроби звинуватити чинні інститути державної влади України у невиконанні досягнутих домовленостей відповідно до Угоди про врегулювання кризи від 21 лютого 2014 року не відповідають дійсності.

  Закликаємо російську сторону об‘єктивно оцінювати ситуацію та утримуватися від заяв, які перешкоджають процесу політичної та економічної стабілізації в Україні.