• In English
 • "Гетьман Сагайдачний" завершив участь в операції ЄС "Аталанта"
  опубліковано 26 лютого 2014 року о 14:36

  Національний контингент у складі екіпажу фрегату Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Гетьман Сагайдачний”, підрозділу спеціального призначення (оглядової команди) і вертолітного загону, провівши останнє, четверте патрулювання в районі Аденської затоки, завершив свою участь в операції Європейського Союзу з протидії піратству на морі “EU Navfor Atalanta”. Сьогодні, 26 лютого, український фрегат увійшов в Суецький канал і розпочав рух курсом на Середземне море.

   У зв’язку із завершенням терміну ротації фрегата ВМС ЗС України “Гетьман Сагайдачний” в операції Європейського Союзу “Аталанта”, на адресу командира національного контингенту контр-адмірала Андрія Тарасова і командира корабля капітана 2 рангу Романа П’ятницького надійшов лист-подяка від командувача сил операції контр-адмірала ВМС Франції Ерве Блежена.

  Український національний контингент у період з 3 січня по 26 лютого 2014 року у складі багатонаціонального корабельного з’єднання запобігав та протидіяв проявам піратства, захищав цивільні судна, які виконують завдання у рамках Світової продовольчої програми. Під час участі в операції корабель 30 діб провів у морі безпосередньо на патрулюванні в районах, небезпечних від піратів. Щоденно через ці райони проходило близько 50 цивільних суден. Оглядовою командою контингенту проведено 7 дружніх підходів до місцевих рибалок, оглянуто 4 судна, які викликали підозри у піратській діяльності. Екіпажем вертольоту Ка-27 за період участі в операції виконано близько 50 польотів з метою ведення повітряних розвідок надводної обстановки. Рішучими діями екіпажу вертольоту Ка-27 було зупинено 2 швидкісних човна, які не відповідали на запити корабля та продовжували свій рух. Вертолітний загін також забезпечив перельоти особового складу між кораблями в морі, при цьому було здійснено зліт-посадки на  іноземний корабель.

  За оцінкою командира національного контингенту контр-адмірала Андрія Тарасова, особовий склад доклав максимум зусиль для виконання поставлених завдань, продемонстрував спроможність ВМС ЗС України щодо ефективного захисту цивільного судноплавства.

  Довідково

  8 жовтня 2013 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про схвалення рішення Президента України про направлення національного контингенту для участі України в операції НАТО з протидії піратству на морі “Океанський Щит” та в операції Європейського Союзу “Аталанта”. Законом було передбачено направити національний контингент загальною чисельністю до 250 військовослужбовців для участі України в операції “Океанський Щит” на період до 3 січня 2014 року, а також для участі України в операції Європейського Союзу “Аталанта”.