• In English
 • На водних об'єктах проводитимуть щоденний моніторинг
  опубліковано 24 лютого 2014 року о 15:11

  Віце-прем’єр-міністр, Голова Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул під час планової селекторної наради з міністерствами, відомствами та регіонами поставив завдання посилити щоденний моніторинг ситуації на водних об’єктах, гідроелектростанціях, гідротехнічних та штучних транспортних спорудах.

  «Для протидії паводкам Держводагентство, ДСНС, Міненерговугілля та Укравтодор повинні проводити щоденний моніторинг ситуації на водних об’єктах, гідротехнічних спорудах, а також на штучних транспортних спорудах, зокрема, мостах», - сказав він.

  За інформацією Гідрометцентру в найближчий тиждень буде незначне зниження температури повітря вночі від 4°морозу до 2° тепла. Проте вдень продовжиться в Криму до +17°. Через таку погоду, що є характерною для середини березня, відбуватиметься подальше послаблення та руйнування льодового покриву з підвищенням рівня води на річках. А на окремих ділянках річок можливе формування заторів і льоду з різким коливанням рівнів води, а також вихід води на заплаву та поступове її затоплення. Це може відбуватися на річках країни, окрім річок Криму, Закарпаття і української ділянки Дунаю.

  Минулого року Уряду, враховуючи рекордну за 100 років кількість опадів, вдалося безпечно пропустили «велику воду» і не допустити масштабного підтоплення територій. Це стало можливим завдяки превентивним заходам, передислокації сил і техніки у небезпечні райони та ефективній координації, у тому числі зі штабами інших країн. При цьому вся придунайська територія Європи була затоплена.

  «Цього року все має бути забезпечено також ефективно при будь-яких обставинах», - сказав Віце-прем’єр-міністр.