• In English
 • Міненерговугілля: Питання енергопостачання - на контролі
  опубліковано 24 лютого 2014 року о 18:05

  Під час селекторної наради в Кабінеті Міністрів України, яка відбулася 24 лютого за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергія Чеха, обговорено питання щодо необхідності забезпечення надійного електропостачання.

  Питання є особливо актуальним з огляду на те, що електричні мережі південних областей протягом кінця січня та першого тижня лютого зазнали руйнівного впливу вкрай несприятливих погодних умов.

  Загалом за період стихії у найбільш постраждалих областях було знеструмлено 873 населених пункти та пошкоджено:

  - 1729 опор ПЛ 0,4 кВ та 299,09 км проводу;

  - 4959 опор ПЛ 6-10 кВ та 693 км проводу;

  - 118 опор ПЛ 35 кВ та 109 км проводу;

  - 146 опор ПЛ-110 кВ та 28 км проводу.

  Сьогодні тривають роботи з відновлення ліній електропередачі, які не живлять безпосередньо споживачів, але є складовою системи надійного електропостачання.

    «Хочу звернути увагу присутніх на те, що переважна більшість пошкоджень не пов’язана з порушеннями вимог експлуатації. Питання щодо підвищення стійкості електричних мереж під впливом несприятливих погодних умов обов’язково буде розглянуто на засіданні колегії Міненерговугілля. На думку фахівців, мають бути переглянуті карти районування по ожеледі, технічні та проектні рішення щодо норм проектування, номенклатура та обсяги аварійних запасів. Практика тимчасового використання дизель-генераторів на час проведення відновлювальних робіт підтвердила свою ефективність і має поширюватись», - зазначив Сергій Чех.

  Також було наголошено, що робота з поповнення аварійних запасів перебуває під контролем Міністерства. Зокрема, через систему надання Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, дотаційних сертифікатів вирішено питання поновлення обіговими коштами компаній, електричні мережі яких найбільш постраждали, на суму 42 млн. грн.

  Усього за період стихійного лиха було задіяно 94 дизель-генератори, у тому числі 64 – енергопостачальних компаній.