• In English
  • Володимир Семиноженко запропонував 5 термінових кроків, необхідних для реформування вітчизняної науки
    опубліковано 24 лютого 2014 року о 17:51

    Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, академік Національної академії наук України Володимир Семиноженко назвав п’ять першочергових кроків, які необхідно зробити у рамках реформування вітчизняної науки та закладення основи для інноваційної економіки.

    Насамперед, на думку В.Семиноженка, йдеться про необхідність прийняття закону «Про вищу освіту» у редакції робочої групи під керівництвом ректора Національного технічного університету України "Київський політехнічний університет" Михайла Згуровського.

    Другим кроком, за словами Голови Держінформнауки, повинно стати прийняття Закону України «Про інноваційну діяльність» в новій редакції та внесення змін  до Податкового кодексу з метою стимулювання інноваційної діяльності, а також відновлення роботи технопарків.

    Наступним важливим моментом у рамках реформування сфери науки є ліквідація департаменту атестації кадрів МОН. Голова Держінформнауки зазначив, що його повноваження щодо присвоєння наукових ступенів і звань повинні бути передані окремій структурі – Вищій атестаційній комісії. Разом з цим є нагальна необхідність переглянути положення про порядок присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань та вимоги до їх присудження.

    Крім того, В.Семиноженко наголошує на необхідності прийняття нової редакції Закону "Про наукову і науково-технічну діяльність", який підготовлений групою народних депутатів спільно з Держінформнауки. «Фактично цей законопроект можна розцінювати як стратегію розвитку законодавства у сфері науки», - підкреслив В.Семиноженко.

    І, на кінець, потрібно терміново приймати закони, які стимулюють розвиток IТ-галузі – галузі, яка по суті є локомотивом інноваційної економіки. За словами Володимира Семиноженка, відповідні законодавчі ініціативи вже зареєстровані у Парламенті.