• In English
 • Об'єктивних причин для дефіциту основних видів продовольчих товарів на сьогодні немає
  опубліковано 21 лютого 2014 року о 16:58

  Останніми днями у деяких містах України спостерігається підвищений попит на окремі продовольчі товари, тому слід наголосити, що на сьогодні не має об’єктивних причин для дефіциту основних видів продовольства, зазначив директор департаменту розвитку реального сектору економіки Мінекономрозвитку Олег Пендзин.

  «Відповідно до балансів попиту і пропозиції основних видів продовольчих ресурсів, на внутрішньому ринку України є достатні запаси: зерна та продуктів його переробки (крупів, борошна), цукру, олії соняшникової, яких вистачить не тільки на найближчі місяці, але й до надходження продукції, виробленої з урожаю 2014 року», - підкреслив він.

  Представник Міністерства повідомив, аналогічна ситуація характерна і для ринків продукції тваринництва - м'ясопродуктів, молокопродуктів, яєць. Наявні запаси та обсяги виробництва дозволять повністю задовольнити попит населення.

  «Важливим є те, що запаси продовольства (пшениці, жита, гречки, цукру) є також і у державних ресурсах, та у випадку необхідності, можуть бути у найкоротші терміни реалізовані на внутрішньому ринку за фіксованими цінами», - наголосив Олег Пендзин.

  Також він зазначив, що наразі торговельними мережами вжиті оперативні заходи з налагодження роботи з постачальниками продовольчих товарів, які готові безперебійно забезпечувати доставку необхідної кількості продукції на підприємства торгівлі населених пунктів України.