• In English
 • Дефіциту продуктів харчування через ситуацію в країні не буде
  опубліковано 21 лютого 2014 року о 15:24

  Жодних перебоїв із постачанням продуктів харчування до торговельних мереж не буде, а цінова ситуація залишиться стабільною. Про це в ефірі програми «Відкрита студія» на Першому національному каналі заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Глава відомства запевнив, що підприємства харчової промисловості працюють без збоїв і продовольчій безпеці країни нічого не загрожує.

  «Потужності українських виробників усіх продуктів харчування перевищують попит в рази. Тобто сьогодні хлібозаводи будуть везти стільки хліба, скільки буде брати споживач. На сьогодні торговельними мережами вже збільшено замовлення на постачання хліба на 100 тонн на добу. Найбільша ж пропозиція хліба та хлібобулочних виробів в магазинах, які мають власні міні-пекарні», – пояснив Міністр.

  Також очільник відомства повідомив, що забезпечення Києва продуктами харчування здійснюється у звичному режимі. Так, запасів продовольчих товарів у торговельних мережах та на складах підприємств роздрібної торгівлі у столиці вистачає в середньому на 20 діб. Найбільшим попитом наразі користуються крупи, цукор та борошно, які реалізуються на вагу.

  Разом з тим, за словами Міністра, ажіотаж на окремі продукти харчування, що виник у другій половині дня 20 лютого, призвів до скорочення пропозиції деяких товарів в окремих торговельних мережах. Зокрема, в недостатній кількості були хліб та деякі види круп в магазинах «Сільпо», «АТБ». Дещо краща ситуація в магазинах торгових марок «АШАН», «Фуршет», «Велика кишеня» та «Billa». В цих магазинах зростання цін на продукти харчування не помічено. Також, магазинами не скасовано акційні пропозиції на харчові продукти. Окрім цього, стабільна цінова ситуація та достатня пропозиція товарів спостерігається на продовольчих ринках міста.

  Микола Присяжнюк також нагадав, що Аграрний фонд здійснює постачання борошна, круп, цукру в роздрібну мережу та борошна на хлібопекарські підприємства відповідно до заявок.

  Окрім цього, Міністр дав низку доручень, аби не допустити дестабілізації на ринку продовольства.

  «Київській міській та Київській обласній державній адміністрації, Державтоінспекції Києва та Київської області потрібно забезпечити безперешкодний рух транспорту, який перевозить харчові продуктів. Торговельні мережі мають збільшити кількість замовленої продукції, до обсягів, які задовольнятимуть попит населення», – наголосив Міністр.