• In English
 • Борис Жебровський: Справжні вчителі ніколи не залишають дітей наодинці з бідою
  опубліковано 21 лютого 2014 року о 14:40

  Відповідаючи на запитання прес-служби Міністерства освіти і науки України про роботу шкіл і дитячих садів в останні драматичні дні тижня заступник Міністра Борис Жебровський розпочав саме з цих слів. І продовжив: «Міністерство весь час було на зв’язку з регіонами. Відомо, що в деяких західних областях наші колеги були змушені працювати буквально в «польових» умовах. І все ж зуміли виконувати свої обов’язки. На мою думку, як ніколи відповідально.

  Ми можемо пишатися багатотисячною армією українських педагогів. Тільки у випадку відповідного розпорядження місцевих органів влади, як це було в м. Києві, деякі школи та дитячі сади з 19 по 21 лютого тимчасово призупинили заняття і перейшли на дистанційну форму роботи. У кількох випадках це було зроблено на прохання батьківських комітетів. У деяких населених пунктах країни заняття були призупинені через оголошення санітарно-епідеміологічними службами карантину.

  Заради об’єктивності слід визнати, що поодинокі місцеві керівники давали усні розпорядження про призупинення занять. Найбільше повідомлень про такі випадки надійшло від батьків Київської області. Наприклад, сьогодні відмовились приймати дітей в садочок в с. Требухів Броварського району. А батькам же на роботу! Та й здоровому глузду це протирічить, оскільки в подібних ситуаціях діти дома не сидітимуть, а на вулицях вони найменш захищені.

  Станом на сьогодні, 21 лютого, згідно з оперативною інформацією з усіх регіонів загалом по Україні не навчаються 7,3% дошкільнят і 6,5% школярів. На карантин через ГРВІ закриті майже всі школи та 9 дитячих садів у м. Севастополі; через загострення суспільно-політичної інформації в м. Києві не працюють 40 шкіл і 29 дитячих садів, у деяких закладах відсутня значна частина контингенту; в Київській області через цю ж причину не працює 102 школи та 114 садочків, у Черкаській – 26 шкіл і 6 садочків. Варто зазначити, що в абсолютній більшості в понеділок, 24 лютого, заняття будуть поновлені.

  Звичайно, крім максимального підвищення заходів безпеки життєдіяльності навчальних закладів важливо створити заспокійливу психологічну атмосферу. У цій ситуації надзвичайно відповідальна роль належить класним керівникам, які мають забезпечити постійний зв'язок з сім’ями, бути уважними до самопочуття кожної дитини. Підтримуючи один одного, кожен учитель мусить усвідомлювати свою відповідальність за недопущення розпалення вогню політичних баталій у школах. Школа є і буде територією совісті, державності та єдності України