• In English
 • Заява Міністерства закордонних справ України
  опубліковано 19 лютого 2014 року о 13:45

  В Україні уважно ставляться до реакції світового співтовариства на останній драматичний розвиток подій у Києві. Закликаємо всіх міжнародних партнерів нашої держави бути максимально об’єктивними в оцінках розвитку ситуації, визначати свою позицію виключно на основі достовірних та перевірених фактів.

  Впродовж останніх тижнів керівництво України підтвердило вагомими практичними діями свою налаштованість до мирного врегулювання політичної кризи у конструктивному діалозі з опозицією. З цією метою було забезпечено виконання більшості вимог опозиційних сил – Президент України прийняв відставку Прем’єр-міністра України, що також мало наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України; було скасовано законодавчі акти від 16 січня, які розділили українське суспільство; реалізовано дві амністії для учасників протестів, остання з яких вступила в силу 17 лютого; нарешті, влада підтвердила опозиції готовність розпочати практичну роботу з метою внесення змін до Конституції України.

  Демонструючи готовність до поступок, компромісу та діалогу, керівництво держави брало до уваги численні заклики до мирного врегулювання кризи з боку Генерального секретаря ООН, лідерів Європейського Союзу, Росії, Сполучених Штатів та інших міжнародних партнерів України.

  Водночас, 18 лютого, в день, коли Верховна Рада України мала приймати перші рішення щодо конституційних змін, лідери опозиційних сил спрямували радикально налаштованих учасників протестів на силове блокування українського парламенту та закликали їх до збройної боротьби.

  Таким чином, опозиція взяла на себе повну відповідальність за безпрецедентний спалах насильства та беззаконня. В Києві, Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Рівному та інших містах радикальні сили розпочали збройні напади та захоплення адміністративних та громадських будівель, підпали будинків, автомобілів, нищення іншого майна. Вперше такі протиправні дії здійснювалися із застосуванням вогнепальної зброї та супроводжувалися нападами на співробітників правоохоронних органів із завданням ним тяжких тілесних ушкоджень.

  Саме ці дії викликали наступні силові зіткнення та спричинили людські жертви як з боку протестувальників, так і працівників сил правопорядку. Пролита кров синів та дочок України назавжди залишатиметься невимовною трагедією для всієї країни. Висловлюємо глибокі співчуття та слова підтримки рідним та близьким загиблих в результаті протистояння.

  Сьогодні важливо зробити все необхідне для припинення дальшого насильства, відновлення правопорядку та нормалізації ситуації. Президент України чітко заявив, що розглядає стіл переговорів найбільш ефективним способом врегулювання конфлікту та відновлення суспільної злагоди. 

  В цей вирішальний момент очікуємо також на максимально відповідальну позицію міжнародних партнерів України, насамперед, щодо недопущення дій, які в той або інший спосіб можуть сприяти дальшій ескалації внутрішнього протистояння в Україні.

  Особливе значення на нинішньому етапі матиме рішуче засудження світовим співтовариством всіх проявів екстремізму та тверда підтримка з його боку зусиль сторін політичного процесу, спрямованих на припинення ворожнечі та відновлення переговорного процесу.