• In English
 • Уряд України звернеться до Уряду Японії щодо активізації інвестспівробітництва у проекті реконструкції Бортницької станції
  опубліковано 19 лютого 2014 року о 13:13

  Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні прийняв розпорядження, яким схвалив проект листа Уряду України до Уряду Японії стосовно подальшої співпраці за проектом реконструкції Бортницької станції аерації в м. Києві. Про це журналістам повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник.

  Він пояснив, що листом Уряду України до Уряду Японії засвідчується першочерговість та пріоритетність реалізації проекту з реконструкції Бортницької станції аерації в м. Києві і наголошується на прискоренні інвестиційного співробітництва у рамках реалізації проекту.

  Геннадій Темник поінформував, що Мінрегіоном спільно з КМДА розроблено проект комплексної реконструкції  споруд очистки стічних вод і будівництва технологічної лінії з обробки та утилізації осадів на Бортницькій станції аерації (БСА). Загальна вартість проекту складає 10,47 млрд. грн., з яких: 7,5 млрд. грн. (72%) – кредитні кошти Японської агенції міжнародної співпраці; 307 млн. грн. – державний бюджет; 2,7 млрд. грн. – інші джерела.

  Нагадаємо, 11 лютого цього року Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул провів робочу нараду на об’єкті «Бортницька станція аерації», за результатами якої доручив Мінрегіону, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Мінприроди, Київській міськдержадміністрації забезпечити виконання заходів, включених до плану реконструкції Бортницької станції аерації, дотримання графіку її реконструкції, забезпечити  стале функціонування БСА та якісного очищення стічних вод. Також Олександр Вілкул доручив прискорити подання на розгляд Кабміну проекту постанови про затвердження проектно-кошторисної документації за проектом «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації» для забезпечення фінансування цих заходів з держбюджету, бюджету міста Києва, а також за рахунок залучення кредитів, у тому числі під державні гарантії.