• In English
 • За останні 10 років викиди в атмосферу Луганщини знизилися на 10%
  опубліковано 19 лютого 2014 року о 12:30

  За десятирічний період викиди в атмосферу Луганщини знизилися, по відношенню до 2003 року, на 10%. Це пов'язано як з реалізацією повітряохоронних заходів, так і зі зменшенням ділової активності підприємств або їх зупинкою. Такі дані були озвучені у ході колегії Департаменту екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

  У цілому, за оцінними даними за 2013 рік, викиди забруднюючих речовин у повітряний басейн області склали 524 тис. тонн. Лідируюче місце за обсягами викидів в атмосферне повітря займає гірничодобувна промисловість. Щорічно викиди галузі становлять до 170 тис. тонн забруднюючих речовин (35% від загального обласного обсягу викидів) .

  Екологічні проблеми регіону вирішуються в рамках управлінської та координаційної діяльності. Так, розвивається Регіональна автоматизована інформаційна система екологічного моніторингу Луганської області: встановлено перший автоматизований пост контролю якості атмосферного повітря в місті Луганськ (сайт http://aisem.org.ua/).

  Крім того, проведена екологічна експертиза небезпечних об'єктів, а також значна робота з розширення природно-заповідного фонду. Заповідний фонд Луганської області складається з 183 об'єктів загальною площею 92 тис. 336 га. У 2013 році облдержадміністрацією погоджено проект Указу Президента України про створення національного природного парку «Кременські ліси » площею 7007 га.

  Процес поліпшення стану навколишнього середовища входить до числа питань першорядної важливості на порядку денному як на Луганщині, та в Україні в цілому, так і в міжнародному просторі. Це відображується в міжрегіональному та міжнародному співробітництві у вигляді партнерств та спільних стратегій.

  Зокрема, підписано Меморандуми про чотирибічному партнерство між Міністерством екології та природних ресурсів України, Луганською обласною радою, обласною державною адміністрацією та п'ятьма провідними підприємствами. Забезпечена природоохоронна робота регіонального відділення Секретаріату Єврорегіону «Донбас» та багато іншого.