• In English
 • Український фермер сформувався як успішний виробник
  опубліковано 17 лютого 2014 року о 14:50

  На сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч фермерських господарств. Вони виробляють значну частину сільгосппродукції, зокрема плодово-овочевої та м’ясо-молочної. У минулому році фермерські господарства наростили виробництво на 6,5%. Тому держава і надалі підтримуватиме фермерів, у тому числі і за рахунок бюджетних коштів. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень під час з’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

  За словами заступника Міністра, фермери на сьогодні відіграють все більш важливу роль у вітчизняній економіці. Так, цьогоріч в Україні налічується понад 40 тисяч фермерських господарств, які мають у своєму розпорядженні 14% усіх сільгоспземель країни. «Можна констатувати, що український фермер сьогодні вже сформувався і як господар, і як виробник. Лише протягом минулого року господарства населення збільшили виробництво сільгосппродукції на 6,5%. Тож Міністерство агрополітики розуміє усю важливість підтримки фермерів та фермерських організацій», − повідомив Олександр Сень.

  Так, наприклад, завдяки згуртованій роботі Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка та Асоціації фермерів вдалося відстояти сприятливий режим оподаткування. Водночас, за словами Олександра Сеня, Міністерство, враховуючи пропозиції Асоціації та інтереси фермерів, працює і над питаннями імпорту м’яса.

  Так, лише за 2013 рік вдалося на третину скоротити імпорт м’яса та м’ясопродуктів. Водночас, на рівні Уряду вже вирішується питання здешевлення логістики для фермерів. Також відбувається дерегуляція підприємницької діяльності.

  «Сьогодні кількість регуляторних актів – найбільш гостре питання. Наразі вже створено законопроект, який скасовує цілу низку регуляторних актів. Зокрема, щодо скасування сертифікації якості зерна, сертифікацій складів зерна та скасування техогляду сільгосптехніки. Тепер справа лише за ухваленням Верховною Радою», − зазначив заступник Міністра.