Презентовано "Українську дипломатичну енциклопедію"

опубліковано 15 лютого 2014 року о 12:25

На засіданні колегії Міністерства закордонних справ України під головуванням Міністра Леоніда Кожари відбулася презентація видання «Українська дипломатична енциклопедія» у 5-ти томах за загальною редакцією Міністра освіти і науки України, професора Дмитра Табачника.

У засіданні взяли участь члени колегії МЗС, а також члени редколегії видання – ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський та директор Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Валерій Копійка.

Міністр закордонних справ Леонід Кожара наголосив, що він щиро радий виходу нової п’ятитомної української дипломатичної енциклопедії: «Справді, це титанічна і унікальна праця. Ми, як дипломати-практики, мабуть, більш ніж будь-хто інший усвідомлюємо усю суспільну вагомість цього видання. Робота в Міністерстві закордонних справ доводить, що дипломатія є наукою. Вона має свої закони, правила, науково-понятійний апарат. Довгі роки у цій сфері не вистачало такої серйозної, узагальнюючої енциклопедичної роботи. Важливе значення енциклопедії бачу саме в докладному аналізі та висвітленні сучасних глобальних регіональних та міждержавних процесів, кризових явищ та шляхів їх подолання. Вважаю також її непересічним здобутком поєднання наукового опису проблематики сучасності з ґрунтовним історичним підходом. Користувачі енциклопедії відчують тяглість української історії, одержать вичерпні знання про діяльність на дипломатичній ниві наших предків та попередників. Саме особистісний підхід становить істотну перевагу в цій енциклопедії».

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Леонід Губерський підкреслив, що праця присвячується 180-річчю від дня заснування університету. «Українська дипломатична енциклопедія буде неабияким доробком для наших майбутніх дипломатів – студентів», - сказав Леонід Губернський.

У свою чергу Міністр освіти і науки Дмитро Табачник зазначив: «Для авторського колективу висока честь уперше презентувати п’ятитомне видання «Українська дипломатична енциклопедія» саме на колегії Міністерства закордонних справ. Тому, що поруч із вченими-істориками, міжнародниками, аспірантами, слухачами дипломатичної академії, студентами, власне кажучи, ви є, мабуть, найголовнішим споживачем нашої праці. Значною мірою робота, у першу чергу, проводилася для зацікавлених читачів – дипломатів. Ця багатотомна робота про вас і про вашу роботу».

Також Дмитро Табачник підкреслив, що у створенні Української дипломатичної енциклопедії понад 2,5 роки брали участь більше 200 авторів, які підготували понад 5 тис. статей. Переважна більшість – це професори, доценти Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Також у підготовці енциклопедії брали участь професійні дипломати, які працюють у МЗС. До складу редакційної колегії входили Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко, Міністр закордонних справ Леонід Кожара.

«Згідно з правилами побудови словника тут є окремі біографічні нариси про кожного українського професійного дипломата, який має ранг Надзвичайного і Повноважного Посла, незалежно від того чи знаходиться на сьогодні він на службі. Окрім того, є всі керівники держави – президенти України і всі міністри закордонних справ за всю історію всіх державних формацій України», - повідомив Дмитро Табачник.

За його словами, найближчим часом буде зроблена електронна версія енциклопедії.