• In English
 • У січні валове виробництво сільгосппродукції зросло на 6%
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 14:14

  У січні 2014 року валове виробництво сільгосппродукції зросло на 6%. Традиційно, істотне зростання показали сільгосппідприємства – 11,3%. Водночас вдалося закріпити нарощення і в господарствах населення. Цього вдається досягти завдяки комплексу заходів, які здійснює Уряд на виконання завдань Президента щодо розвитку сільських територій. Так, цьогоріч Уряд продовжить підтримувати розвиток сільгоспкооперації, фермерства та сімейних ферм. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «За останні роки нам вдалося створити надійний фундамент для розвитку сільського господарства. Так, нарощення валу виробництва сільгосппродукції зберігається і в цьому році. Так, у січні показник зростання склав 6%. Традиційно, суттєво збільшилося виробництво у сільгосппідприємствах – на 11,3%. Однак, важливо, що вдалося закріпити зростання і в господарствах населення», – зазначив Міністр.

  За словами Миколи Присяжнюка, поки цей показник невисокий – 1%, але вже є позитивним сигналом. Наприклад, за результатами минулого року зростання сягнуло 6,4%. Зокрема, в рослинництві на 9,3% і в тваринництві – на 1,8%. Тому Уряд у поточному році продовжить докладати максимум зусиль до вирішення питань розвитку сільських територій.

  «Президент України Віктор Янукович неодноразово наголошував, що одним із пріоритетів державної політики є вирішення проблем розвитку сільських громад, реалізація перспектив формування економіки сільських територій. Тому на виконання завдань Президента Уряд продовжить надавати максимальну підтримку розвитку фермерства, сільськогосподарської кооперації, сприяти створенню розвитку сімейних ферм на селі», – зазначив глава відомства.

  Микола Присяжнюк наголосив, що реалізація цих завдань підвищить конкурентоздатність продукції селян. А отже, сприятиме підвищенню доходів та рівня життя на селі.

  Також Міністр нагадав, що Мінагрополітики розробляє Державну програму розвитку аграрного сектору економіки, де значна увага приділяється розвитку малих форм на селі та їх кооперації. Окрім того, продовжується розробка Концепції сталого розвитку сільських територій.