• In English
 • Аграрії майже повністю забезпечені коштами для проведення весняно-польових робіт
  опубліковано 13 лютого 2014 року о 16:10

  Цьогоріч на проведення весняно-польових робіт аграрії витратять близько 50 мільярдів гривень. Це за умови дотримання всіх науково обґрунтованих технологічних вимог. Так, близько 80% необхідної суми сільгосппідприємства використають з власних обігових коштів. Решту ж зможуть залучити через Аграрний фонд або ДПЗКУ. Окрім цього, отримати необхідні гроші аграрії зможуть у комерційних банках. Про це під час робочої поїздки до села Бзів на Київщині повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «На проведення весняно-польових робіт аграрії використають близько 80% власних обігових коштів. Решту буде залучено через кредитування, а також шляхом форвардного фінансування Аграрним фондом і ДПЗКУ, які нададуть аграріям близько 8 мільярдів гривень. Загалом для комплексу весняних робіт сільгоспвиробники витратять, за попередніми даними, близько 50 мільярдів гривень за умови дотримання науково-обґрунтованих технологічних вимог. Мінімальні ж витрати можуть сягнути близько 42 мільярдів гривень», − повідомив Міністр.

  Також глава відомства зазначив, що Національний банк дав дозвіл на пролонгацію кредитів, що дозволить багатьом аграріям успішно провести весняно-польові роботи. Окрім цього, за словами Миколи Присяжнюка, на сьогодні українські аграрії майже готові до проведення весняно-польових робіт.

  «З року в рік сільгосптоваровиробники збільшують витрати коштів на проведення весняно-польових робіт. На сьогодні ми розрахували, що для того, аби виконати вимоги і щодо технічного забезпечення, і щодо посівного матеріалу, а також мінімального забезпечення добривами і засобами захисту рослин, необхідно витратити близько 2 тисяч гривень на гектар. А це на приблизно на 235 гривень більше, у порівнянні з 2013 роком та на 320 гривень більше, ніж у 2012 році», − повідомив Міністр.

  Нагадаємо, що близько 70% коштів, витрачених на проведення весняно-польових робіт іде на придбання мінеральних добрив. На пально-мастильні матеріали, насіння і посадковий матеріал – припадає близько 20% і на засоби захисту рослин - 13%.