• In English
 • У 2014 р. планується реалізація пілотного проекту щодо запровадження держрегулювання цін на препарати інсуліну, - Р. Богатирьова
  опубліковано 13 лютого 2014 року о 14:48

  З 1 січня 2014 року здійснюється реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Про це повідомила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час відеоконференції в Кабінеті Міністрів України «Результати та перспективи впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію та цукровий діабет».

  «З 1 березня 2014 року обіг препарату інсуліну, зокрема його закупівля за кошти місцевих бюджетів, буде здійснюватися після декларування зміни оптово-відпускної ціни, що не повинна перевищувати встановлений МОЗ України граничний рівень», – зауважила Раїса Богатирьова.

  Вона нагадала, що 21 січня 2014 року затверджено Порядок розрахунку граничного рівня оптово-відпускних цін на препарати інсуліну на основі порівняльних (референтних) цін, відповідно до яких розраховані та встановлені граничні рівні оптово-відпускних цін 95 торговельних назв препаратів інсуліну. Їх перелік було оприлюднено 30 січня 2014 року на офіційному веб-сайті МОЗ України.

  «Реалізація пілотного проекту не змінює Порядок призначення медиками препаратів інсуліну та Порядок їх відпуску, а спрямована на запровадження державного регулювання вартості ліків, оскільки за результатами проведеного аналізу було встановлено, що регіони закуповують одні й ті ж препарати за різними цінами, а цінова політика в Україні на них вища, ніж в інших країнах», – наголосила Міністр охорони здоров’я.