• In English
  • Р. Богатирьова: Головним свідченням ефективності пілотного проекту з гіпертонії є значне зниження рівня самолікування
    опубліковано 13 лютого 2014 року о 13:45

    Кількість пацієнтів із гіпертонічною хворобою, які звернулися до лікаря та отримали медикаменти за його призначенням, зросла з 14 до 75,9 відсотка. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час відеоконференції, яка відбулася в Будинку Уряду, для роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ у І кварталі 2014 року.

    Міністр нагадала, що з 1 червня 2012 року в Україні реалізується пілотний проект із запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі засоби з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін.

    «Свідченням ефективності пілотного проекту є передусім зниження рівня самолікування, яке останнім часом почало набувати загрозливих масштабів», – зауважила Міністр охорони здоров’я України. Вона додала, що також суттєво знизилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертензивних кризів на 16% та кількість інсультів – на 6,4%.

    «У 2014 році, з огляду на зареєстроване число пацієнтів із гіпертонічною хворобою, очікується прогнозоване зменшення ризиків виникнення ускладнень у вигляді інфарктів та інсультів», – підкреслила Раїса Богатирьова.

    У відеоконференції «Результати та перспективи впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію та цукровий діабет» взяли участь представники облдержадміністрацій, члени консультативно-дорадчих органів при ОДА, представники громадських організацій та ЗМІ.