• In English
 • О. Вілкул: У лютому в Криму відбудеться засідання робочої групи з туризму ОЧЕС
  опубліковано 13 лютого 2014 року о 13:08

  26 лютого в рамках Міжнародного туристичного ярмарку «Крим. Курорти. Туризм. 2014» відбудеться засідання робочої групи з туризму Організації Чорноморського Економічного Співробітництва, на якому будуть розглянуті питання розвитку туристичної сфери, в тому числі окремих видів туризму - оздоровчого, культурного та ін.

  «Туризм є одним з мостів, який об'єднує країни, культури і людей. Туризм - одна з точок зростання економіки, важлива складова іміджу та рівня розвитку держав. Україна відкривається світу новими гранями. Це стосується унікальних природних можливостей, історії, традицій, гостинності українців», - зазначив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

  Окрім поточних питань засідання робочої групи з туризму українською стороною буде представлено бачення проекту в рамках ОЧЕС «Розвиток круїзного туризму в Чорноморському регіоні». Також в рамках заходу планується виступ та презентація представника Адміністрації морських портів України на тему «Розвиток круїзного туризму».

  25-27 лютого 2014 року у готельному комплексі «Ялта-Інтурист» відбудеться XXIII Міжнародний туристський ярмарок «Крим. Курорти. Туризм. 2014». Основна тематика заходу - подієвий і активний туризм.

  Одним із центральних подій ярмарку стане III Міжнародний чорноморський туристичний форум. Цього року він буде присвячений питанням створення спільних туристичних продуктів Причорноморських країн для туристів з Китаю, Японії, Південної Кореї, Канади та США. На форум запрошені керівники туристичних адміністрацій країн Причорномор'я (Грузії, Туреччини, Росії Болгарії, Румунії) і найбільші туристичні компанії Китаю, Японії, США, Канади і Південної Кореї.

  «Крим - яскрава перлина туристичної України. Цей регіон традиційно популярний серед українців та наших закордонних гостей. Уряд України вживає заходів, щоб усі регіони держави визначилися зі своєю туристичною спеціалізацією. Мені приємно зазначити, що керівництво Криму прагне знизити вплив чинника сезонності, щоб забезпечити повноцінну роботу сфери туризму і курортів на півострові протягом усього року», - сказала Голова Державного агентства України з туризму та курортів Олена Шаповалова.

  На виставці буде представлено більше 540 експонентів, загальна кількість учасників складе близько 14,5 тис. осіб.

  Крім того, заплановано проведення низки круглих столів, майстер-класів та презентацій. Серед них: «круглі столи» з питань категоризації об'єктів туристичної інфраструктури, розвитку медичного туризму, залучення європейських інвестицій і фінансових інструментів в модернізацію оздоровниць і об'єктів інфраструктури. Також відбудеться III Міжнародний форум ІТ-технологій в туризмі.

  Довідково:

  Україна має статус країни-координатора Робочої групи ОЧЕС зі співробітництва в галузі туризму на період до 30 червня 2015 року.

  Члени ОЧЕС: Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Сербія, Туреччина, Україна. 

  Спостерігачі та галузеві партнери ОЧЕС: Австрія, Білорусь, Великобританія, Єгипет, Йорданія, Ізраїль, Іран, Італія, Німеччина, Польща, Словаччина, США, Туніс, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Європейська Комісія, Секретаріат Енергетичної Хартії, Комісія з захисту Чорного моря, Дунайська Комісія, Асоціація портів Чорного та Азовського морів, Асоціація суднобудівельників та судноремонтників Чорноморського регіону, Союз асоціацій міжнародних автомобільних перевізників регіону ЧЕС.

  Міжнародні організації, з якими ОЧЕС розвиває відносини за відповідними угодами: Європейська Економічна Комісія ООН, Постійний секретаріат Міжурядової комісії ТРАСЄКА, Світова організація торгівлі, Секретаріат євразійської економічної спільноти ЄврАзЕС, Міжнародний союз автомобільного транспорту, Міжнародна федерація доріг.