• In English
 • На Дніпропетровщині розчищені русла річок та побудована дамба задля безаварійного пропуску паводку
  опубліковано 12 лютого 2014 року о 15:54

  У 2013 році на Дніпропетровщині був забезпечений безаварійний пропуск паводку і льодоходу. Також в області вдалося уникнути значних підтоплень. Все це стало можливим завдяки своєчасному моніторингу рівня води у водоймах, їх обстеження, розчистці русел річок та будівництву переливної дамби. Про це повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков під час Зборів керівного складу цивільного захисту області.

  Зокрема, торік в регіоні обстежено 760 водних об'єктів, включаючи гідротехнічні споруди на них. Проведена розчистка 3,55 км русел річок Самара та Орель. Побудована переливна дамба на річці Вовча в районі Павлограда. Для поліпшення гідрологічного режиму річки Стара Саксагань побудовано 1,7 км водогону в Криворізькому районі.

  «Цієї зими в області випала велика кількість снігу, а через сильні морози на водоймах утворилася товста крига. Вже сьогодні на Дніпропетровщині ведеться системна робота з підготовки до пропуску льодоходу та паводків», - сказав Дмитро Колєсніков.

  Зокрема, Дніпропетровський регіональний центр гідрометеорології, Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів проводять щоденний моніторинг гідрологічного режиму водних об'єктів області. Розроблено та затверджено План дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2014 році, аналогічні плани розроблені у містах та районах. В усіх містах та районах створені штаби для організації робіт і координації дій в ході пропуску льодоходу і весняної повені.

  Для руйнування льоду на річках Дніпро, Самара, Мокра Сура, Оріль і на озері ім. Леніна залучатимуться два криголамних теплоходи.

  У містах та районах області будуть залучені до пропуску весняного паводка і льодоходу  більше 2 тис автотранспорту, більше 500 насосів, майже 800 одиниць інженерної техніки, 845 засобів подолання водних перешкод та інші технічні засоби.

  Наразі розпочато спільні цільові перевірки щодо готовності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій до пропуску льодоходу, повені та паводків з наданням методичної допомоги.