• In English
 • Реєстрація на ЗНО-2014 – зволікати не варто
  опубліковано 12 лютого 2014 року о 11:57

  11 лютого 2014 року в інформаційному агентстві «ЛІГАБізнесІнформ» відбулася прес-конференція за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої.

  Ірина Зайцева подякувала присутнім журналістам за небайдужість до питань проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні та повідомила, що станом на 11 лютого всього зареєструвалося 87 213 осіб, з них 75 532 абітурієнти (близько 87 %) – випускники поточного року.

  Найбільше абітурієнтів зареєструвалося в Донецькій (7 612 осіб, що становить 8,7 % від загальної кількості зареєстрованих) та Дніпропетровській (7 361 особа, що становить відповідно 8,4%) областях. Найменша активність спостерігається у Чернівецькій області (943 особи – 1,1 % від загальної кількості зареєстрованих).

  Водночас, збільшилася кількість відмов порівняно з аналогічним періодом у минулому році: станом на 11 лютого 2014 року кількість відмов становить 2243, тоді як 11 лютого минулого року їх було 1467.

  Як зазначила Ірина Зайцева, найпоширенішими помилками, що допускаються абітурієнтами під час реєстрації, є:невідповідність даних у поданих абітурієнтами документах;відсутність дати й підпису на заяві-реєстраційній картці;відсутність тексту в заяві, яким абітурієнт засвідчує факт ознайомлення зі своїми правами та обов’язкамиідсутність засвідчувального напису на копіях документів;надсилання копії довідки з місця навчання замість оригіналу, не вклеєно фотокартки до заяви-реєстраційної картки або використано так звані «домашні» фотографії для оформлення заяви-реєстраційної картки тощо.

  Також у поточному році багато абітурієнтів відмовляються надавати згоду на обробку персональних даних, що є підставою для відмови в реєстрації для участі в ЗНО.

  Директор Українського центру оцінювання якості освіти порадила не відкладати реєстрацію на останні дні, бо у такому випадку абітурієнт може не встигнути за необхідності внести зміни до своїх даних або виправити можливі помилки, допущені під час реєстрації.

  Також Ірина Зайцева зазначила, що оскільки триває реєстрація для участі в ЗНО-2014, дані поточного року не є остаточними, однак можна говорити про певні тенденції у виборі предметів. Вона зазначила, що за попередніми даними у порівнянні з минулим роком в абітурієнтів дещо підвищився інтерес до англійської мови, хімії та світової літератури, натомість знизився – до історії України та географії.

  Директор центру нагадала, що тестування розпочнеться 3 червня тестом з іноземної мови та завершиться 27 червня світовою літературою.

  Тестування з української мови та літератури відбудеться у 2 сесії. Зовнішнє незалежне оцінювання з географії (14.06) буде проведено в суботу.

  Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з 4 до 11 липня 2014 року. Участь у ній зможуть взяти особи, які зареєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, але з поважних причин не змогли взяти в ньому участь.