• In English
  • На Рівненщині 93% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються у сім'ях
    опубліковано 12 лютого 2014 року о 11:20

    Рівненщина – у п’ятірці регіонів із найменшою кількістю дітей в інтернатах. Такі результати першого в Україні моніторингового дослідження стану функціонування інтернатних закладів. Його провело управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента з прав дитини на виконання доручення Президента України.

    Так, завдяки реалізації низки результативних заходів щодо захисту прав дітей та їх сімей Рівненщина посіла четверту сходинку загальнодержавного рейтингу, поступившись лише Київській та Житомирській областям, а також Києву та Автономній Республіці Крим. Так, нині кількість сиріт і позбавлених батьківського піклування, що виховуються в державних установах, становить лише 1,2 відсотка від загальної кількості дітей в області. При цьому майже половина з них має вади психофізичного розвитку.

    На Рівненщині активно розвиваються сімейні форми виховання, прокоментував результати рейтингу заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов. Він повідомив, що нині вже 93 відсотки осиротілих діток виховуються в родинах. А це найвищий показник по Україні. Водночас приклад реформування Ясининицького дитячого будинку у навчально-реабілітаційний центр для дітей-інвалідів є одним із кращих у державі. Так, із часу реорганізації закладу жодна дитина не позбулася родини, наголосив заступник. До того ж зростання соціальних виплат сім’ям із новонародженою дитиною, дитиною-інвалідом чи сиротою також є суттєвою підтримкою для них.