• In English
 • Україна та Білорусь створять єдину систему обміну інформацією
  опубліковано 07 лютого 2014 року о 17:25

  Міністерство доходів і зборів України та Державний митний комітет Білорусі створять єдину систему обміну інформацією. Таке рішення було прийнято на черговому засіданні робочої групи з актуалізації регламенту обміну інформацією між Україною та Білоруссю, яке відбулось 5-6 лютого в Мінську.

  Завдяки системі сторони обмінюватимуться попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через українсько-білоруський кордон, що сприятиме подальшому зростанню товарообігу між Україною та Республікою Білорусь. 

  Як зазначають спеціалісти Міндоходів, впровадження єдиної системи обміну інформацією, в першу чергу, сприятиме зменшенню кількості незаконних переміщень. Наявність оперативної інформації від білоруських колег дасть змогу ефективніше використовувати систему аналізу ризиків. А це, у свою чергу, не лише спростить митні процедури та скоротить час на їх проведення, а й посилить економічну безпеку країни.

  Подібний обмін інформацією вже здійснюється Україною з митними органами Російської Федерації, Республіки Молдова та Польщі.

  Нагадаємо, що проект міжнародної технічної допомоги «Сприяння створенню електронної системи попереднього обміну інформацією між митними службами Білорусі та України (PRINEX)» реалізує Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу. Впровадження даного проекту забезпечать Державний митний комітет Республіки Білорусь та Міністерство доходів і зборів України у рамках Флагманської ініціативи «Інтегроване управління кордонами» програми Європейського Союзу «Східне партнерство».