• In English
 • Після морозів відновлює свою роботу транспортна зернова логістика
  опубліковано 07 лютого 2014 року о 15:33

  В Україні активізується експорт зернових. Так, після складних погодних умов поновлює роботу вітчизняна зернова логістика. І від початку лютого за кордон вже відправлено понад 640 тисяч тонн зернових. Загалом Україна експортувала рекордні для поточної дати 22 мільйона тонн зерна. Це на 5,5 мільйона тонн більше, ніж минулого маркетингового року. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «Сильні морози, які спостерігалися в Україні в кінці січня, ускладнили роботу транспортної інфраструктури зернового ринку. Уповільнилися відвантаження зерна та його переміщення. Однак на сьогодні робота вітчизняної зернової логістики відновлена і працює у звичному режимі. У лютому Україна експортувала вже понад 640 тисяч тонн зернових. Це високий показник», − зазначив Микола Присяжнюк.

  За словами Міністра, загалом вже поставлено на зовнішні ринки понад 22 мільйона тонн зерна, що на 5,5 мільйона тонн більше, ніж торік. Глава відомства відзначив, що це рекордні показники експорту для поточної дати. Окрім того, у портах вже знаходиться та завантажується на кораблі 1,3 мільйона тонн зерна. Микола Присяжнюк також зауважив, що такі темпи відповідають попереднім прогнозам. Відтак, у поточному маркетинговому році Україна зможе відвантажити за кордон рекордні для країни 33 мільйона тонн зерна.

  «Вже сьогодні можна стверджувати, що у поточному маркетинговому періоді Україна впевнено ввійде в трійку світових лідерів − експортерів зерна. Зазначу, що попит на зерно вітчизняного ринку є стабільно високим. Навіть за сезонного згортання світової торгівлі в зимові місяці, ми маємо високі темпи експортних відвантажень», − наголосив Міністр.

  Також Микола Присяжнюк додав, що значну увагу Уряд приділяє і формуванню процесів на внутрішньому ринку. Адже Президент закликав робити все для виходу вітчизняної продукції на міжнародні ринки, а також забезпечити максимальний рівень внутрішньої продовольчої безпеки.