• In English
 • Систему контролю якості зернових та олійних культур вдосконалять
  опубліковано 07 лютого 2014 року о 14:56

  Держсільгоспінспекцією запропоновано вдосконалити систему контролю якості зернових та олійних культур, яка знайшла підтримку в учасників ринку. Про це було зазначено під час зустрічі Голови Державної інспекції сільського господарства України Владислава Гончаренка з Президентом Української аграрної конфедерації Леонідом Козаченком, генеральним директор асоціації «Укроліяпром» Степаном Капшуком, радником з питань агропромислового комплексу Американської торговельної палати в Україні Денисом Соболєвим, координатором напряму реформування земельних відносин Аграрного союзу України Ларисою Старіковою, директором компанії SigmaBleyzer Вадимом Бадаєвим та  керівником департаменту права міжнародної торгівлі «Волков і партнери» Андрієм Заблоцьким.

  Зокрема, Владислав Гончаренко та фахівці Інспекції запропонували концепцію нової вдосконаленої системи контролю якості зернових та олійних культур під час експорту, імпорту та їхнього зберігання на складах. 

  «Ми пропонуємо відмінити сертифікацію, а процес контролю держави за ринком зерна перекласти на декларування, яке сьогодні існує, але не чітко визначене законодавством. Декларування необхідно запровадити обов’язковим і неухильним на зерновому ринку для суб’єктів підприємництва, а на законодавчому рівні передбачити жорстку відповідальність, з внесенням змін до Адміністративного кодексу та інших законодавчих актів, за не подання декларації про наявне зерно та продукти його переробки», - сказав Голова Держсільгоспінспекції та продовжив, що такий механізм, з одного боку, дозволить державі, в особі Інспекції, мати повну інформацію з наявного в країні зерна, відповідно робити прогнози щодо продовольчої безпеки країни, а з іншого боку, ліквідує інспекторську перевірку кожної партії продукції та видачу на неї сертифікатів якості.

  «Інспекторська перевірка буде відбуватися лише у разі порушення умов декларування та на звернення суб’єктів ринку зерна, а також за спрощеною системою при експорті, оскільки питання іміджу нашої держави на міжнародних ринках, куди експортується вітчизняна сільськогосподарська продукція, є стратегічно важливою», - додав Владислав Гончаренко.

  Присутні представники аграрного бізнесу та асоціацій підтримали запропоновану Держсільгоспінспекцією концепцію системи контролю та висловили вдячність за розуміння і підтримку. «Ще ніколи до цього часу в Держсільгоспінспекції так швидко і конструктивно не вирішувалися важливі питання та не знаходився компроміс», - наголосив Президент Української  аграрної конфедерації.

  На завершення сторони домовилися створити робочу групу, яка розробить відповідну форму нової декларації, зміни до діючого законодавства та нормативно-правових актів. Крім того, для найшвидшого вирішення цього та обгорнення інших проблемних питань, серед яких контроль за продукцією з генномодифікованними організмами, домовлено провести повторну зустріч вже наступного четверга.