• In English
 • У Києві обговорили питання гармонізації двосторонніх програм міжнародного оборонного співробітництва
  опубліковано 07 лютого 2014 року о 10:47

  6 лютого у Києві за сприяння аташе з питань оборони при посольствах Угорщини та Великої Британії в Україні відбулось чергове (восьме) засідання Українського координаційного комітету з питань гармонізації двосторонніх програм міжнародного оборонного співробітництва (Clearing House).

  Метою проведення таких заходів є оптимізація програм двостороннього та багатостороннього співробітництва, підвищення ефективності іноземної допомоги та уникнення дублювання окремих заходів і напрямів.

  У зазначеному заході взяли участь представники апарату Аташе Австрії, Грузії, Литви, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, США, Туреччини, Франції, Швеції, Швейцарії та Офісу зв’язку НАТО в Україні.

  Від української сторони делегацію Міністерства оборони та Збройних Сил України очолив директор департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Олександр Затинайко, який у вступному слові зазначив, що регулярні зустрічі такого рівня сприяють поглибленню довіри та активізації двостороннього і багатостороннього співробітництва в оборонній сфері.

  У подальшому українська сторона поінформувала присутніх про стан виконання заходів Державної комплексної програми реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року в 2013 році та заплановані заходи на 2014 – 2015 роки, результати виконання в Міністерстві оборони та Збройних Силах України Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО та імплементаційної програми Робочого плану Військового комітету Україна – НАТО у 2013 році, та відповідні завдання на 2014 рік.

  Окрему увагу було приділено системі мовної підготовки в Збройних Силах України та презентації можливостей Міжнародного центру миротворчості та безпеки (м. Яворів).

  У свою чергу представники іноземної сторони поінформували про поточні та перспективні заходи двостороннього співробітництва з Україною в оборонній сфері.

  Підсумовуючи засідання, присутніми було наголошено на ефективності подібних зустрічей, їх впливі на якість організації двостороннього та багатостороннього співробітництва в оборонній сфері.

  Чергову зустріч заплановано провести у листопаді 2014 року за сприяння аташе з питань оборони при Посольстві Німеччини в Україні.