• In English
 • На Рівненщині практикують інноваційні методи діагностування та лікування онконедуг
  опубліковано 06 лютого 2014 року о 17:40

  Два лінійних прискорювачі, комп’ютерний томограф, новий УЗД-апарат, рентген-діагностичний комплекс, відділення брахітерапії, потужно оснащений операційний і сучасний реанімаційний блоки, а також комфортні палати у відремонтованих відділеннях продемонстрували голові Рівненської облдержадміністрації Василеві Берташу в обласному онкологічному диспансері. Медики розповіли очільникові області, що, маючи сучасне обладнання, працюють за найновішими технологіями. Відтак, пацієнтам не лише Рівненщини, а й сусідніх областей уже не потрібно їхати за кордон. Адже з іноземними фахівцями місцеві медики консультуються завдяки телемедицині. Тож, якість лікування відповідає усім світовим стандартам.

  Щодо проблем, які озвучили очільникові області, – дороговартісні комплектуючі до закордонного обладнання, закупленого в рамках державно-приватного партнерства Фондом Ріната Ахметова. Так, один зарядний пристрій до апарату у відділенні брахітерапії коштує 150-180 тисяч гривень. Замінювати його потрібно кожних три місяці. Головний лікар закладу Григорій Максм’як розповів, що вестиме перемовини з Фондом про їх додаткову закупівлю. Водночас Василь Берташ підкреслив, що в разі відмови приватних партнерів він звертатиметься до депутатів обласної ради про виділення коштів із місцевої казни, адже людське життя – найдорогоцінніше. Тож завдання влади всіх рівнів – створити умови, аби пацієнти отримали шанс на видужання.

  На Рівненщині над цим працюють спільно. Так, область почала активно залучати спонсорів на засадах державно-приватного партнерства. А дякуючи Президентові України, в онкодиспансер за кошти держсубвенції придбали другий лінійний прискорювач. Тож Рівненщина – нині єдиний регіон у державі, де одночасно працюють два лінійники. Відтак, ще більше онкохворих мають можливість пройти курс променевої терапії. В онкодиспансері для кожного виготовляють індивідуальну маску, тому вдається економити час на калібрування пухлини і щоденно приймати сорок пацієнтів замість тридцяти планових.

  Василь Берташ подякував усім медикам за роботу та ефективні методи лікування хворих, а пацієнтам побажав якнайшвидшого видужання.