• In English
 • Держветфітослужба про заходи з ліквідації африканської чуми свиней у Луганській області
  опубліковано 05 лютого 2014 року о 12:20

  30 січня цього року в селі Давидо-Микільське Краснодонського району Луганської області була зареєстрована масова загибель свиней. Негайно, після отримання оперативної інформації на місце події виїхали працівники відділу ветеринарної міліції, якими, до остаточного встановлення причин загибелі свиней, проведено першочергові профілактичні заходи, зокрема, виставлено мобільні пости, на яких покладено завдання не допустити перевезення за межі села продукції тваринного походження та живих свиней. Даними групами перекрито усі під’їзні шляхи.

  31 січня 2014 року рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Краснодонській райдержадміністрації у зв’язку із виникненням у селі Давидо-Микільське африканської чуми свиней встановлено карантин та вирішено розгорнути діяльність двох ветеринарно-міліцейських постів та перекрити будь-який рух автотранспорту за межі села Давидо-Микільське. Крім того, у 10-ти кілометровій загрозливій зоні додатково розгорнуто діяльність двох мобільних груп, які виконують завдання з блокування вивезення із цієї зони живих свиней та продукції свинарства.

  За інформацією начальника відділу ветеринарної міліції МВС України  Сергія Оксюти, на  сьогодні в осередку захворювання забезпечено  цілодобове функціонування  ветеринарно-міліцейських постів та мобільних груп, спільно з працівниками Краснодонського РВ ГУМВС України в Луганській області, державною ветеринарною службою та місцевою адміністрацією проводяться подвірні обходи, а також заходи щодо знищення  свинопоголів’я. В осередку захворювання  заборонена торгівля тваринами, м’ясом та іншими продуктами тваринного походження.

  Завдяки проведенню суворих обмежувальних заходів та широкої роз’яснювальної роботи серед населення за безпосередньою участю працівників ветеринарної міліції вже 3 лютого 2014 року в осередку захворювання знищено та спалено усе поголів’я свиней, проведено повний комплекс заходів з дезінфекції місць їх утримання.

  Крім цього, у Донецькій та Харківській областях спільно з ДАЇ активізовано роботу мобільних груп щодо недопущення незаконного переміщення вантажів з м’ясом свинини та продукції з неї автошляхами, які ведуть з Луганської області.

  У цілому в загрозливій зоні, до якої входять усі північні та східні  регіони, а також ряд південних регіонів, за участю працівників ветеринарної міліції та ДАІ діє 202 мобільні групи, основним завданням яких є унеможливлення будь-якого незаконного переміщення живих тварин та продукції тваринництва, протидію несанкціонованій торгівлі харчовими продуктами, особливо на узбіччях доріг тощо.  Протягом 2013 року такими мобільними групами обмежено обіг 14843 кг неякісної продукції тваринного походження та ліквідовано 1086 місць стихійної торгівлі.

  У цілому по Україні минулого року працівниками ветеринарної міліції не допущено на стіл споживачеві понад 600 тонн неякісної тваринницької продукції.