• In English
 • На Чернігівщині встановлюється телеметричне обладнання, що підвищує безпеку систем газопостачання
  опубліковано 05 лютого 2014 року о 10:50

  У 2013 році ПАТ «Чернігівгаз» встановило електронну систему контролю за газопостачанням на 67 газорегуляторних пунктах, що дало змогу підвищити безпеку систем газопостачання Чернігівської області та прискорити реагування на аварійні ситуації.

  Протягом року електронну систему контролю (телеметрію) встановили на газорегуляторних пунктах в Чернігові, Прилуках та Ніжині, на що витратили понад 4,4 млн. грн. Обладнання оснастили додатковими датчиками і блоками для передачі сигналу.

  Основні завдання телеметрії - здійснювати контроль на відстані, систематизувати і оперативно забезпечувати працівників даними щодо стану обладнання газорегулюючих споруд, а також відслідковувати несанкціоновані проникнення до приміщень. Кожні півгодини контрольні дані оновлюються і виводяться на монітори служб, які займаються обслуговуванням газомереж і споруд на них. Завдяки тому, що інформація постійно накопичується, при необхідності можна відстежити зміни в роботі будь-якого газорегуляторного пункту. Допоміжний акумулятор у разі відсутності електроенергії підтримує живлення протягом 5-ти діб.

  Найближчим часом планується розпочати оснащення 7-ми газорегуляторних пунктів у Чернігівському районі.