• In English
 • Навесні в Черкасах запрацює новий перинатальний центр
  опубліковано 05 лютого 2014 року о 10:40

  Уже в березні новостворений перинатальний Центр відчинить свої двері для вагітних та породіль із усієї області, – пообіцяли будівельники області під час зустрічі з головою Черкаської обласної державної адміністрації Сергієм Тулубом, який 4 лютого ознайомився з ходом будівництва перинатального центру в Черкасах та оглянув приміщення майбутнього медичного закладу.

  Щодня на будівельному майданчику регіонального перинатального центру працює більше двохсот робітників. Нині там тривають зовнішні оздоблювальні роботи й опоряджувальні роботи всередині приміщення.

  «Наразі, незважаючи на зимовий період, ми уже повністю завершили благоустрій території навколо майбутнього центру, – поінформував генеральний директор ТОВ «Черкасиміськбуд» Анатолій Бурський. – Усередині приміщення робітники працюють над виконанням опоряджувальних та спеціальних будівельно-монтажних робіт, серед яких, для прикладу, телефонізація і монтаж систем вентиляції. Крім того, триває облицьовка плиткою приміщення, а на всіх поверхах сьогодні з’являються підвісні стелі».

  За його словами, для того, щоб не затримати будівництво Центру, зараз активно вирішують питання з облаштування індивідуальних пологових залів.

  Нагадаємо, сучасний перинатальний Центр будують у Черкасах в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України Віктором Януковичем. Цей заклад належатиме до медичних закладів третього (найвищого) рівня якості надання медичної допомоги. За попередніми підрахунками, він буде розрахований на проведення двох тисяч пологів протягом року. Важливо, що, крім допомоги жінкам із складними пологами, тут виходжуватимуть недоношених немовлят. У Центрі зможуть зберегти життя недоношених малюків вагою всього півкілограма.

  За 2 роки в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя» перинатальні центри вже відкрито в 11 областях України. За цей період у центрах народилося понад 30 тисяч дітей.