• In English
 • Система електронного урядування в дії: проект е-дитсадок набирає обертів
  опубліковано 05 лютого 2014 року о 09:44

  Виконання Плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» і передбачених ним заходів із впровадження системи електронного урядування дають відчутні результати. Одним із останніх помітних досягнень є помітне зрушення у впровадженні проекту електронного дитячого садочка.

  На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

  «За останній період спостерігається суттєве пожвавлення в запровадження цієї ініціативи. Особливу активність і прогрес демонструють ряд регіонів, які добилися певних успіхів у цьому питанні», - зазначив Голова Держінформнауки.

  За його словами, запропонована модель електронного дитячого садка має на меті спростити весь процес запису дітей до дошкільних закладів, усунути черги, а процес набору дітей у групи зробити прозорим. «Багато батьків не раз стикалися з проблемою отримання місця для своїх дітей в дитячому садку. Тепер для них створено можливість поставити свою дитину в чергу, не виходячи з дому. А взагалі проект е-дитсадок – це так званий сегментний зріз електронного урядування як такого. Суспільство поступово інтегрується і вчиться жити відповідно до вимог сучасного світу, і електронний дитячий садок це засвідчує», - сказав Володимир Семиноженко.

  Як приклад він зазнав Дніпропетровську область, яка фактично виступила піонером у цьому процесі, розпочавши в квітні 2012 року пілотний проект у дитсадках міст Марганця та Дніпродзержинська. На сьогодні усі дошкільні навчальні заклади Дніпропетровщини (а це понад 950 дитсадків) підключені до єдиного порталу «Електронний дитячий садок». А розроблена інтерактивна карта регіону дозволяє перейти на сайт будь-якого дошкільного навчального закладу міст та районів Дніпропетровщини, де отримати корисну інформацію та переглянути ЗD екскурсію по закладу. Активно застосовується система електронної реєстрації до дитсадків області: на початок грудня 2013 року всього оброблено понад 66 тис. електронних заяв від батьків, які забажали віддати дітей у дошкільного закладу.

  В.Семиноженко наголосив, що електронну реєстрацію в дитячі садки в тій чи іншій мірі випробували майже всі регіони України. «За результатами проведеної роботи уже можна говорити, що у цьому питанні є певні зрушення, але разом з цим процес тільки набирає обертів», - зазначив Голова Держінформнауки.

  Він додав, що використання інформаційних технологій у повсякденному житті - одна з ознак нашого часу. Тому впровадження електронного урядування (е-дитсадок є одним з елементів цього процесу) сприяє підвищенню ефективності та прозорості процесів державного управління, активно залучає громадян у ці процеси, усуває корупційну складову в роботі органів влади.

  «З допомогою е-урядування спілкування громадян з державою перестане віднімати так багато зайвих зусиль, знизить корупційність та підвищить прозорість роботи державних органів», - наголосив В.Семиноженко.