• In English
 • М.Присяжнюк доручив місцевим органам влади стабілізувати цінову ситуацію з продуктами
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 18:20

  Стабілізація цінової ситуації з харчовими продуктами та недопущення зростання їхньої вартості залишається на контролі у Міністерства аграрної політики та продовольства. Так, у 2013 році споживчі ціни на продукти харчування зменшилися на 0,7%. Зокрема, значно впали ціни на фрукти, гречані крупи, олію, пшеничне борошно, м’ясо та рибу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час селекторної наради в Кабміні. Проте, за словами глави відомства, наразі у низці регіонів ціна на плодово-овочеву продукцію зросла. І відповідальність за це мають понести місцеві органи влади, які не змогли вчасно наповнити сховища продукцією та забезпечити виробникам сприятливі умови для торгівлі.

  «Міністерство зі свого боку вживає ряд заходів для розбудови інфраструктури агарного ринку, збільшення обсягу виробництва сільгосппродукції та основних харчових продуктів, проведення ярмаркових заходів. І ефективність цих заходів підтверджують цифри. Так, протягом минулого року споживчі ціни знизились на 0,7%. Найбільше впали ціни на фрукти, гречані крупи, олію, пшеничне борошно, м’ясо та м’ясопродукти, рибу та продукти з риби», − повідомив Міністр учасникам наради.

  За словами Миколи Присяжнюка, у січні як на продуктових ринках, так і в торговельних мережах в цілому залишається стабільною цінова ситуація з основними продуктами. Водночас, у деяких регіонах ціни дещо підскочили.

  «Погіршення погодних умов вже в січні вказало на недоліки у виконанні тих завдань, які ставилися міністерством перед місцевими органами влади щодо наповнення картопле- та овочесховищ та створення умов для роздрібної реалізації продукції безпосередньо виробниками. Зростання цін на овочі спостерігається в роздрібній торгівлі. Наприклад, середній рівень цін на картоплю та цибулю в магазинах в 1,5 разу вище, ніж на продовольчих ринках. Це також свідчить про недостатню роботу органів виконавчої влади на місцях щодо забезпечення паритету інтересів виробників та суб’єктів роздрібної торгівлі. Виробник залишається у збитку, суб’єкти роздрібної торгівлі отримують надприбутки», − наголосив міністр.