• In English
 • М.Присяжнюк доручив місцевим органам влади контролювати питання наявності міндобрив
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 17:50

  На сьогодні близько 93% посівів озимих культур перебувають у доброму та задовільному стані. І сніговий покрив, який є майже в усіх регіонах, має зберегти цю позитивну тенденцію. Про це сьогодні на селекторній нараді в Кабміні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Глава відомства також зазначив, що аграрії вже почали підготовку до весняно-польових робіт. На сьогодні вони майже на 100% забезпечені якісним насіннєвим матеріалом. Що ж до забезпечення виробників міндобривами, то Міністр доручив керівникам місцевих органів влади взяти це питання під особистий контроль.

  «Щодо стану посівів, то з посіяних 7,8 мільйона га в доброму та задовільному стані знаходяться 93%, а у слабкому та зрідженому − лише 7%. Але погодні умови, які склалися майже в усіх регіонах України, сприятливі для озимини. І ми сподіваємося, що така ж тенденція збережеться і надалі», − повідомив Міністр.

  Микола Присяжнюк також зазначив, що аграрії вже активно готуються до весняно-польових робіт.

  «Аграрні підприємства більш ніж на 100% забезпечені якісним насіннєвим матеріалом. Підвищився рівень забезпеченості господарств мінеральними добривами та засобами захисту рослин. Хочу наголосити, що питання ціни і наявності мінеральних добрив двічі порушувалося на засіданні Уряду. І потрібно також, щоб це питання взяло під особистий контроль керівництво місцевих органів влади», − зазначив Міністр.

  Очільник відомства також повідомив, що загальна посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай 2014 року прогнозується в межах 28,1 мільйона га, що на рівні з минулим роком. Нагадаємо, за даними Державної служби статистики України, озимі культури на зерно під урожай 2014 року посіяні на площі 7,8 мільйона га, або 96% до площ, засіяних під урожай 2013 року.