• In English
 • У Криму створена єдина система екстреної медичної допомоги
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 09:25

  У Криму в рамках реалізації доручень Президента України ведеться робота щодо підвищення якості та доступності медичної допомоги. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Криму Олександр Каневський на апаратній нараді під керівництвом Голови Ради міністрів АРК Анатолія Могильова.

  «Реформи у галузі охорони здоров’я спрямовані на підвищення якості та доступності медичної допомоги відповідно до завдань Глави держави та згідно з проектом Національного плану дій на 2014 рік», — зазначив міністр.

  За даними Олександра Каневського, на даний час в автономії завершено формування мережі установ охорони здоров’я первинної медичної допомоги, впроваджуються нові перинатальні технології, реформується система екстреної медичної допомоги.

  Зокрема, в автономії створено 32 Центри первинної медико-санітарної допомоги, до структури яких входять 231 амбулаторія загальної практики та 505 фельдшерсько-акушерських пунктів.

  Також у Криму створена єдина система екстреної медичної допомоги. Для більш оперативного реагування функціонують 7 станцій швидкої медичної допомоги, що складаються з 37 підстанцій і 42 пунктів постійного базування бригад екстреної допомоги.

  Олександр Каневський повідомив, що завдяки модернізації служби екстреної медичної допомоги, в містах у 83,3% випадків автомобілі швидкої допомоги прибувають на виклик упродовж 10 хвилин. При цьому в середньому по регіонах України цей показник складає 70%. У сільській місцевості автономії «швидка допомога» прибуває впродовж 20 хвилин у 93,4% викликів. У регіонах України цей показник складає 77,9%.

  У 2013 році за рахунок коштів Державного бюджету та бюджету розвитку Автономної Республіки Крим придбано 30 одиниць автомобілів швидкої медичної допомоги типу «В», закуплено медикаменти для надання екстреної медичної допомоги на суму  понад 15,3 млн. грн.