• In English
 • Уряд працює над збільшенням експорту
  опубліковано 03 лютого 2014 року о 17:17

  Збільшення експорту – головне завдання Уряду у зовнішній сфері, зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Вадим Коломієць.

  «У сучасних складних зовнішніх умовах, коли переважна більшість торговельних партнерів України перебуває в стані рецесії або ще не оговталась від наслідків світової фінансової кризи, перед Урядом України першочерговим постає завдання створення умов для нарощування експорту та мінімізації негативного впливу зовнішнього середовища на функціонування економіки України», – розповів Вадим Коломієць.

  Він повідомив, що на даний час центральними й місцевими органами виконавчої влади проводиться практична реалізація Плану заходів із розвитку й реалізації експортного потенціалу України і розширення зовнішніх ринків збуту товарів вітчизняних товаровиробників на період до 2015 року. Реалізація цього Плану заходів спрямована на поліпшення умов торгівлі, сприяння вітчизняним суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності у нарощуванні обсягів експорту та розширенні ринків збуту вітчизняної продукції.

  «Задля стимулювання експортної діяльності та з метою підвищення позицій національних виробників на перспективних світових ринках Уряд здійснює роботу із запровадження ефективного механізму державної фінансової підтримки експорту», – підкреслив заступник Міністра.

  За його словами, запровадження такого механізму сприятиме забезпеченню захисту українських експортерів від ризику неплатежів і фінансових втрат у разі настання політичних і комерційних ризиків (зокрема шляхом страхування й гарантування експорту); створенню належних умов для виходу українських виробників на зовнішні ринки збуту, підвищенню конкурентоспроможності продукції вітчизняних експортерів на світових ринках.

  «Позаяк одним із основних торговельних партнерів України є Російська Федерація, забезпечення реалізації Плану дій, а саме Дорожньої карти з урегулювання торговельних обмежень у двосторонній торгівлі між Україною та Російською Федерацією на 2013 – 2014 рр., підписаної в Москві під час 6 засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, надасть додатковий поштовх для нарощування присутності вітчизняних товарів на традиційних ринках збуту», – підсумував Вадим Коломієць.

  Довідково:

  Очікується позитивний вплив на експорт від затвердження й реалізації плану заходів щодо впровадження Концепції створення системи державної підтримки експорту України на період до 2015 року, розробка якого передбачена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 586-р.