• In English
 • О.Вілкул провів зустріч з новим президентом Американської торговельної палати в Україні Б.Кейсі
  опубліковано 03 лютого 2014 року о 10:04

  Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул і новопризначений президент Американської торговельної палати в Україні Бернард Кейсі обговорили можливості співробітництва в галузі транспорту, будівництва, туризму, енергозбереження.

  «За останні роки Урядом забезпечено прийняття цілої низки програмних документів, які стосуються, в тому числі, розвитку транспортної сфери. Зокрема, прийнята стратегія розвитку морських портів України на період до 2038 року, яка передбачає, в тому числі залучення інвестицій в розвиток і модернізацію портової інфраструктури. Також у минулому році була прийнята державна цільова економічна програма розвитку автомобільних доріг до 2018 року, якою передбачається проведення концесійних конкурсів на будівництво доріг. І перші такі конкурси ми розраховуємо провести вже цього року», - сказав Олександр Вілкул.

  Він зазначив, що Урядом також ухвалена Концепція Державної цільової програми розвитку аеропортів до 2023 року.

  Важливим кроком до поглиблення українсько-американського співробітництва стало отримання Україною восени минулого року першої категорії безпеки Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA). Завдяки цьому знято обмеження на польоти українських авіаперевізників у Сполучені Штати. Створені можливості для розширення географії польотів до цієї країни. В цілому за минулий рік на понад 7% (до 15,1 млн. пасажирів) збільшився пасажиропотік через українські аеропорти та вийшло на український ринок 12 нових іноземних авіаперевізників, втому числі 6 лоу-костів.

  Прийняття Урядом Концепції розвитку туристичної сфери до 2022 року також відкриває нові можливості для залучення американських інвестицій в Україну.

  «Ми розраховуємо, що Американська торговельна палата, окрім традиційної підтримки американських компаній та інвесторів на ринку України, буде приділяти більше уваги сприянню виходу українських компаній на ринок США. А також налагодженню взаємовигідних контактів між американськими компаніями та українськими експортерами», - сказав Олександр Вілкул.

  У зустрічі також взяв участь попередній президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі, який зазначив: «Ми дуже багато реалізували спільних проектів. Хочу подякувати особисто пану Віце-прем’єру Олександру Вілкулу. Ви та ваша команда дуже добрі партнери Американської торговельної палати. Я впевнений у подальшому ефективному співробітництві».

  «Моє завдання, - сказав новопризначений президент Американської торговельної палати в Україні Бернард Кейсі, - продовжити реалізацію порядку денного, який почав реалізувати Хорхе Зукоскі і створювати нові можливості для розвитку іноземного бізнесу в Україні. У тому числі стратегічними напрямками є IT, космічна сфера, сільське господарство, енергетика, авіаційна сфера. Моє завдання – залучити в Україну якомога більше іноземних компаній для виробництва продукції для внутрішнього та зовнішнього ринку, в тому числі, для Китаю».

  Олександр Вілкул зазначив, що зі свого боку Уряд продовжує роботу зі спрощення ведення бізнесу в нашій країні. Зокрема, Україна здійснила колосальний ривок щодо спрощення дозвільних процедур у будівництві. У рейтингу Світового Банку з ведення бізнесу Україна піднялася за цим показником на 145 пунктів (з 186-го місця на 41 місце). «Наша мета - увійти в 20-ку рейтингу Світового банку», - сказав Олександр Вілкул.

  Цікавою для інвесторів є також житлово-комунальна сфера, в тому числі, впровадження енергозберігаючих технологій у комунальне теплопостачання.

  Наразі український Уряд продовжує співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями (Світовим банком, Європейським інвестиційним банком та ін.), у сфері модернізації ЖКГ. Вже реалізується 4 великих проекти загальною вартістю понад 3 млрд. грн. Ведеться підготовка до реалізації з ще 5 проектів на суму майже 10 млрд. грн.

  «Активізація співпраці Уряду України та Американської торговельної палати сприятиме пожвавленню українсько-американських торговельно-економічних відносин, збільшенню прямих іноземних інвестицій у вітчизняну економіку та створенню нових робочих місць», - сказав Олександр Вілкул.