• In English
 • Україна та Росія обговорять проблему африканської чуми свиней
  опубліковано 03 лютого 2014 року о 09:56

  Головний ветеринарний інспектор Росії Євген Непоклонов і голова  Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України Володимир Горжеєв планують цього тижня спільно з представниками ветеринарних відомств країн Митного союзу провести нараду, на якій обговорять питання про поставки з України до Росії свинарської продукції в умовах боротьби з африканською чумою свиней (АЧС).

  Головними державними  інспекторами  ветеринарної медициних двох країн було обговорено питання про комплекс заходів, які негайно має вжити Україна для мінімізації ризиків занесення АЧС, зокрема з відстрілу диких кабанів, а також питання про поставки продукції до РФ із країн Європейського регіону. Спільна нарада за участю представників Митного союзу запланована на цей тиждень.

  Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України повідомляє, що 30 січня  2013 р. до Головного управління ветеринарної медицини в Луганській області надійшло повідомлення щодо випадку загибелі свиней в індивідуальному підсобному господарстві на території села Давидо-Микільське Краснодонського району.

  У результаті досліджень було встановлено, що тварина загинула через африканську чуму свиней. В селі Давидо-Микільське Краснодонського району в індивідуальному підсобному господарстві виявлено 5 трупів свиней. При огляді приміщень виявлено ще 1 свиноматку, яка перебувала в агонії. Окрім них, у цьому господарстві утримується ще 26 голів свиней. Для проведення подальших дій щодо визначення причин загибелі свиней та відбору патологічного матеріалу від них на місце терміново прибули спеціалісти головного управління ветеринарної медицини в Луганській області, фахівці Луганської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини (РДЛВМ) та працівники відділу ветеринарної міліції ГУМВСУ в Луганській області.