• In English
 • Леонід Кожара провів переговори зі своїми колегами з Ірану, Німеччини, Польщі, Нідерландів
  опубліковано 01 лютого 2014 року о 11:05

  31 січня  Міністр закордонних справ України Леонід Кожара розпочав візит до Німеччини для участі у Мюнхенській конференції з питань безпеки.

  Першим заходом програми стала зустріч з Міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Заріфом.

  Леонід Кожара привітав свого колегу з прогресом, досягнутим Іраном у рамках переговорів з групою 5+1.

  Під час зустрічі сторони обговорили перспективи поглиблення двостороннього співробітництва у сфері літакобудування, енергетики та сільського господарства. Міністри також домовились найближчим часом визначити дату проведення чергового засідання двосторонньої міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва.

  У рамках візиту до Німеччини Міністр закордонних справ України Леонід Кожара також зустрівся з Міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

  Під час зустрічі сторони обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Сторони підтвердили важливість зусиль зі стабілізації ситуації в Україні з метою уникнення будь-яких проявів насильства.

  Глава зовнішньополітичного відомства України поінформував німецького колегу щодо кроків, які здійснюються з цією метою. Міністр запросив Ф.-В.Штайнмаєра відвідати Україну у зручний для нього час.

  Крім того, Леонід Кожара провів зустріч з Міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським.

  Міністри підтвердили стратегічний характер співробітництва між двома державами.

  Особливу увагу під час зустрічі було приділено внутрішньополітичній ситуації в Україні. Р.Сікорський висловився за якомога скоріше врегулювання політичної кризи в Україні мирним шляхом.

  Під час зустрічі також були обговорені актуальні питання двосторонніх відносин.

  Міністр закордонних справ України Леонід Кожара також поінформував Міністра закордонних справ Нідерландів Франса Тіммерманса про внутрішньополітичну ситуацію в Україні та запевнив у твердій налаштованості керівництва України на вирішення політичної кризи мирними засобами.

  Міністр закордонних справ Нідерландів висловив розуміння складності нинішньої ситуації, підкресливши необхідність демонстрації відповідальності усіма учасниками переговорного процесу. Як підкреслив Франс Тіммерманс, Нідерланди, як і ЄС у цілому, глибоко зацікавлені у якнайшвидшому врегулюванні ситуації в Україні і готові надавати необхідну підтримку.

  Під час зустрічі був також обговорений подальший діалог між Україною та ЄС.