• In English
 • У 2013 році валове виробництво продукції АПК склало понад 253 млрд. грн.
  опубліковано 01 лютого 2014 року о 09:20

  Минулий рік став для вітчизняного агропромислового комплексу результативним. Так, валове виробництво продукції АПК склало понад 253 мільярда гривень. Водночас завдяки державній підтримці така проблематична галузь як тваринництво показала не лише стабілізацію, а й істотне зростання. А показники у галузі рослинництва зросли на 18%. Про це в ефірі програми «Експертна рада» на телеканалі «Рада» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «Обсяг сільськогосподарського виробництва у 2013 році зріс на 14%. Загалом же продукції АПК було вироблено на понад 253 мільярда гривень. Окрім цього, до державного бюджету від підприємств АПК надійшло 47 мільярдів гривень», − повідомив Міністр. За словами очільника відомства, надзвичайно високий результат у 2013 році показала галузь рослинництва – понад 18% приросту.

  «Окрім високого врожаю зернових у 63 мільйона тонн, аграріям вдалося зібрати гарний урожай овочів та плодово-ягідної продукції. Наприклад, виробництво фруктів і ягід зросло на 14%, а винограду – на 26%», − зазначив Міністр.

  Водночас, завдяки державній підтримці достатньо проблематична галузь тваринництва досягла не лише стабілізації, а й показала зростання майже на 5%. Окрім нарощення виробництва тваринницької продукції, зросло і поголів’я худоби. Великої рогатої худоби побільшало на 1%, свиней – на понад 4%, овець і кіз – майже на 4,5% і птиці − на 7,3%.

   «Протягом минулого року в Україні продовжували діяти державні програми підтримки тваринництва. Зокрема, за збереження та утримання молодняку ВРХ у 2013 році селянам було надано 366 мільйонів гривень дотацій. Одноосібники, фермери і кооперативи отримали більше 80 мільйонів гривень за здану на забій худобу. Також відшкодовувалася вартість будівництва тваринницьких комплексів, закуплених установок індивідуального доїння та племінного поголів’я худоби», − підсумував Міністр.