• In English
 • Минулого року Україна отримала від ЄС 15,6 млн. євро на енергоефективні проекти
  опубліковано 31 січня 2014 року о 14:24

  Минулого року Україна отримала від Європейського Союзу 15,6 млн. євро на енергоефективні проекти. Про це повідомив заступник Голови Держенергоефективності України Сергій Дубовик на підсумковій прес-конференції.

  «Європейською комісією прийнято рішення про переказ 2-го та 3-го траншів у розмірі 10 млн. євро та 5,6 млн. євро відповідно. Наразі кошти конвертовано в національну валюту, і вони знаходяться на рахунках Казначейства», - додав заступник Голови Агентства.

  За словами С. Дубовика, аби скористатися грошима, виділеними ЄС на енергоефективні проекти, Агентством розробляються зміни до Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки.

  Він також проінформував, що спільно з регіонами вже підготовлено 490 проектних пропозицій на загальну суму близько 1,3 млрд. грн., які передбачається реалізувати в рамках Програми. Заступник Голови Агентства також зауважив, що загалом на реалізацію програми з енергоефективності, на поточний рік, передбачається фінансування у розмірі майже 500 млн. грн. З них 324,8 млн. грн. - кошти 1-го траншу бюджетної допомоги Європейського Союзу в раках Угоди про фінансування програми «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії».

  У ході прес-конференції було повідомлено, що з початку реалізації регіональних програм (2010 - 1 півріччя 2013 р.) впроваджено близько 18 тис. заходів з енергоефективності та енергозбереження. У результаті зекономлено близько 5,7 млрд. м3 природного газу. За перше півріччя 2013 року досягнуто економії 0,92 млрд. м3.

  Заступник Голови Держенергоефективності України С. Дубовик розповів про збільшення потужностей об’єктів відновлюваної енергетики, які працюють за «зеленим» тарифом. «На 1 січня 2014 року, встановлена потужність об’єктів відновлюваної енергетики складає 1,2 ГВт», - зазначив С. Дубовик. У 2013 р. було введено в експлуатацію 539,1 МВт, що на 50,6% більше від потужності, введеної у 2012 році. Все це дозволило минулого року виробити понад 1,5 млрдВт/год.  «зеленої» енергії (без урахування великих ГЕС).

  З метою стимулювання підвищення енергоефективності минулого року Агентством розроблено та підготовлено 9 проектів нормативно-правових актів, серед яких проект Закону України «Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів», який схвалено Урядом та внесено на розгляд Верховної Ради України та 2 проекти Національних планів дій: проект Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року та проект Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року.