• In English
 • За останню добу відновлено електропостачання в 5 областях, - О. Вілкул
  опубліковано 31 січня 2014 року о 12:00

  Протягом 30 січня аварійними бригадами відновлено електропостачання у 5 областях: Кіровоградській, Чернігівській, Чернівецькій, Черкаській та Київській. Наразі в цілодобовому посиленому режимі проводяться ремонтно-відновлювальні роботи 400 бригадами обленерго ще в 9 областях та Криму з використанням понад 600 одиниць техніки. Уряд жорстко контролює, щоби всі пошкодження були оперативно усунуті і електропостачання було повернуто в житлові будинки та соціальні заклади. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр, Голова Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул.

  Станом на ранок 31 січня знеструмлено 524 населених пункти, які постраждали внаслідок погіршення погодних умов – сильних морозів до мінус 22 градуси вдень та мінус 33 градуси вночі, сильним вітром до 30 м/с, снігопадами, хуртовинами, ожеледицею. Наразі ремонтні роботи продовжуються у Криму, де знеструмлено 149 н.п., Одеській області - 129 н.п., Херсонській - 70 н.п., Миколаївській - 91 н.п., Донецькій - 56 н.п., Запорізькій - 15 н.п., Дніпропетровській - 6 н.п., Івано-Франківській - 7 н.п. та Луганській - 1 н.п.

  Через знеструмлення в Криму не працюють 52 котельні, внаслідок цього не опалюється 49 шкіл, 22 дитсадки, навчальний процес у школах та садочках  тимчасово призупинено. В інших регіонах відключення від теплопостачання закладів соціальної сфери відсутнє. 

  «Ситуація складна, але всі служби - рятувальники, комунальники, дорожники - працюють у посиленому режимі, щоб повернути людям тепло та світло», - сказав Олександр Вілкул.

  Внаслідок несприятливих погодних умов частково обмежено проїзд до 221 населеного пункту у Дніпропетровській області, до 9 н.п. – у Донецькій, 32 н.п. –  Запорізькій, 16 н.п. - Івано-Франківській, 34 н.п. – Кіровоградській,  23 н.п.- Львівській, 24 н.п. – Одеській, 17 н.п. – Рівненській, 41 н.п. - Тернопільській, 2 н.п. – Херсонській. Для ліквідації наслідків складних погодних умов за останню добу на дорогах працювало 6 тис. одиниць спеціальної техніки та використано понад 40 тис. тонн піщано-соляної суміші.

  Також надається допомога водіям, машини яких опинилися в снігових заметах. Протягом доби співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій та Укравтодору ліквідували 10 заторів, спричинених сніговими заметами, вивільнили із снігової пастки 1418 автомобілів, у яких перебувало 2460 осіб. Зокрема, затори були ліквідовані: у Донецькій – вивільнено 249 автомобілів та 510 осіб, Дніпропетровській – 221 автомобілів та 388 осіб, Миколаївській – 588 автомобілів та 707 осіб, Запорізькій – 60 автомобілів та 245 осіб, Херсонській – 200 автомобілів та 460 осіб, Хмельницькій – 100 автомобілів та 150 осіб.

  Станом на ранок 31 січня у заторах ще перебуває 630 автомобілів у 5-ти областях (Донецькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській), водії та пасажири яких знаходяться у пунктах обігріву. До робіт з ліквідації заторів та розчистки доріг у цих областях залучено 59 одиниць техніки з високим рівнем прохідності та 140 працівників ДСНС та Укравтодору.

  Щоб врятувати людей від переохолодження, в регіонах працюють близько 4,8 тис. пунктів обігріву, у тому числі кунги – мобільні пункти обігріву, а також понад 1,1 тис. соціальних патрулів. Завдяки цьому вже врятовано від переохолодження понад 40 тис. людей (за останню добу – понад 4 тис. людей). «Ми маємо забезпечити безпеку та здоров’я людей», - сказав Олександр Вілкул.