• In English
 • Військові правоохоронці виявили факт незаконного захоплення земель Міноборони
  опубліковано 31 січня 2014 року о 11:36

  У столиці Автономної Республіки Крим службові особи відділу по боротьбі з корупцією Кримського територіального управління Військової служби правопорядку виявили факт незаконного відчуження земель Міністерства оборони України на користь приватних осіб.

  За словами начальника відділу по боротьбі з корупцією Кримського територіального управління ВСП полковника юстиції Павла Васіка, встановлено факт самовільного захоплення приватними підприємствами двох земельних ділянок загальною площею 0,18 га. Внаслідок цього розмір збитку, нанесеного державі незаконним використанням приватними підприємствами земель оборони, склав більше 300 тис. грн.

  «Ще у серпні минулого року було розпочато перевірку щодо законності використання земель одного з військових містечок, розташованого у м. Сімферополь, де дислокується військова частина окремої бригади берегової оборони ВМС Збройних Сил України. За дорученням Кримського територіального управління ВСП у листопаді 2013 року спеціалісти топографічної служби Збройних Сил України провели геодезичні роботи з топографічної зйомки меж військового містечка. За її результатами було виявлено факт незаконного використання землі», – розповів полковник юстиції Павло Васік.

  Матеріали перевірки направлені на адресу Сімферопольського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Кримського регіону України для розгляду та прийняття правового рішення щодо повернення земель оборони у власність держави та відшкодування вказаних збитків.

  Раніше відділом по боротьбі з корупцією Кримського територіального управління ВСП було порушено питання повернення у державну власність земельної ділянки площею 1,2 гектара на березі моря у Нахімовському районі м. Севастополя. Вона належить до території військового містечка, у якому розташована діюча установа Збройних Сил Україниклініка інфекційних захворювань Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону.

  Згідно з розпорядженням Севастопольської міської державної адміністрації, у 2010 році було надано дозвіл на розроблення проекту відведення цієї ділянки під житлову забудову приватним особам, а також місцевою владою були оформлені державні акти на право постійного користування нею. Матеріали передали до прокуратури, яка пред’явила 10 позовних заяв про скасування державних актів та припинила незаконне відчуження земель оборони.

  За словами начальника відділу по боротьбі з корупцією Кримського територіального управління ВСП полковника юстиції Павла Васіка, його підлеглі працюють ще над кількома справами та проводять перевірки, результати яких незабаром буде передано до відповідних органів для вжиття заходів.