• In English
 • В Україні планують змінити єдиний реєстр хворих на цукровий діабет
  опубліковано 31 січня 2014 року о 10:24

  В Україні планують змінити єдиний реєстр хворих на цукровий діабет. Держпідприємництво підтримує цю ініціативу, оскільки її реалізація підвищить ефективність та своєчасність надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет.

  Чинний порядок ведення реєстру хворих на цукровий діабет затверджений наказом МОЗ від 28.05.2009 № 365.

  У Міністерстві охорони здоров’я України зазначають, що цей наказ не відповідає вимогам діючого Закону України «Про захист персональних даних» та, як наслідок, реєстр хворих на цукровий діабет належним чином не функціонує.

  З огляду на викладене, а також з метою приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність до законодавства з питань захисту персональних даних МОЗом розроблено проект наказу «Про затвердження Положення про реєстр дорослих, які хворіють на цукровий діабет», який погоджено Держпідприємництвом.

  Новий єдиний реєстр дозволить:

  - підвищити ефективність та своєчасність надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет;

  - формувати узагальнені статистичні та аналітичні дані і звіти щодо показників захворюваності, смертності та факторів, що впливають на перебіг хвороби;

  - забезпечити достовірність статистичної інформації, планування та розрахунку кількості лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів для забезпечення пацієнтів, які страждають на цукровий діабет.

  За прогнозами Міжнародної діабетичної федерації кількість пацієнтів з цукровим діабетом до 2025 року в світі збільшиться з 190 до 400 млн. чоловік. Згідно з даними епідеміологічних досліджень, захворюваність на цукровий діабет зростає вдвічі кожні 15 років.

  Станом на кінець 2012 року в Україні налічувалося понад 1,3 млн. осіб, які хворіють на цукровий діабет.