• In English
 • В.Семиноженко: У 2013 році Україна досягла прогресу в розвитку е-урядування та інформаційного суспільства
  опубліковано 31 січня 2014 року о 10:33

  У 2013 році Держінформнауки працювало над розбудовою інфраструктури електронного урядування в Україні. Зокрема, була здійснена модернізація системи електронної взаємодії органів виконавчої влади та забезпечено підключення до неї всіх міністерств, органів виконавчої влади та Секретаріату Кабінету Міністрів України. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час Колегії Держінформнауки.

  За словами В.Семиноженка, у 2013 році створено другу чергу автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», а також першу чергу системи електронної взаємодії державних електронних ресурсів, яка стане інтегруючим елементом міжвідомчої електронної взаємодії та забезпечить можливість надання електронних адміністративних послуг громадянам.

  Він додав, що сьогодні система електронної взаємодії державних органів влади готова до підключення Ради міністрів АРК та обласних державних адміністрацій, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, інших державних органів. Крім того, триває реєстрація органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Державній інформаційній системі електронних звернень громадян – наразі в ній авторизовано 71 державна установа й ще 38 очікують на активацію.

  Крім того, за словами Голови Держінформнауки, у минулому році розроблено Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні, в підготовці якої взяли участь представники органів влади, профільних асоціацій у сфері інформаційних технологій, громадських організацій, наукових та освітніх установ. Також за участю представників громадянського суспільства Агентством забезпечено виконання Плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» за напрямом «Впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії». В рамках цієї Ініціативи створений Портал управління знаннями «Ми розвиваємо електронне урядування».

  2013 рік також став визначальним для початку функціонування в Україні кириличного домену .УКР, який 28 лютого минулого року Міжнародна корпорація ICANN делегувала Україні. Голова Держінформнауки назвав цю подію знаковою як для України, так і для інтернет-спільноти світового масштабу. «Упродовж року велася відповідна робота, готувалася технічна інфраструктура, розроблялося нормативно-правове поле. Зараз майже завершилася пріоритетна реєстрація доменних імен і домені .УКР, і уже незабаром реєстрація стане доступною для широкого загалу користувачів», - додав В.Семиноженко.

  Серед важливих здобутків року, що минув, Голова Держінформнауки назвав також проведення Оцінки електронної готовності України, у якій, зокрема, визначено стан електронного урядування у нашій державі, а також створено методику для об’єктивного виявлення сильних та слабких сторін України в розвитку електронного урядування.

  «Держінформнауки провело надзвичайно великий обсяг роботи щодо розвитку е-урядування та інформаційного суспільства. Вважає, що 2013 рік був дуже продуктивним для цього напрямку. У поточному році ця робота буде продовжена і посилена», - наголосив Володимир Семиноженко.