• In English
 • Раїса Богатирьова зустрілася з Послом Китайської Народної Республіки
  опубліковано 30 січня 2014 року о 17:50

  Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнем.

  Під час зустрічі сторони обговорили питання про підготовку та реалізацію китайською стороною інвестиційного проекту із створення в Україні лікувально-діагностичного центру традиційної китайської медицини.

  Під час державного візиту Президента України Віктора Януковича до Китайської Народної Республіки, що відбувся 3-6 грудня 2013 року, було досягнуто домовленостей щодо українсько-китайської співпраці в галузі охорони здоров’я.

  Зокрема, підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров’я України та Державною адміністрацією Китайської Народної Республіки з традиційної китайської медицини щодо співробітництва у галузі традиційної китайської медицини.

  Згідно з Меморандумом, вітчизняні пацієнти матимуть можливість отримати в Україні висококваліфіковану допомогу китайських медиків, оскільки сторони домовилися про створення в Україні медичного центру традиційної китайської медицини, співробітництво в освітніх проектах і професійній підготовці лікарів та науково-дослідницькій роботі, обмін досвідом в медичній культурі тощо. Контроль за реалізацією проекту взяли на себе уряди обох держав.

  Раїса Богатирьова наголосила на тому, що в Україні надають великого значення розвитку українсько-китайського співробітництва в усіх сферах - економічній, політичній, гуманітарній. Одним з найбільш активних напрямків двосторонньої співпраці, за її словами, є сфера охорони здоров'я.

  Міністр охорони здоров'я України зауважила, що підписання меморандуму – важлива подія, яка вивела на якісно новий рівень українсько-китайські відносини у галузі охорони здоров’я. «Ми активізували реалізацію низки спільних проектів у традиційній китайській медицині між нашими країнами. І тепер, безперечно, будемо посилювати двосторонню взаємодію, зокрема, розвивати обмін медичними технологіями, встановлювати тісні зв’язки між лікувальними та науковими медичними закладами двох країн», – наголосила Р.Богатирьова.

  Серед пріоритетних кроків Міністр охорони здоров’я України бачить створення спільної Координаційної ради зі співробітництва в сфері традиційної китайської медицини, відповідального за контроль над реалізацією проекту та розробку заходів щодо розвитку нормативно-правової бази у сфері ТКМ в Україні (реєстрація фітопрепаратів та інших лікарських засобів; дозвіл на роботу китайських фахівців; розробка та затвердження Протоколів лікування ТКМ; організація підготовки українських фахівців ТКМ тощо).