• In English
 • В.Семиноженко: В Україні налічується 127 унікальних наукових об'єктів
  опубліковано 30 січня 2014 року о 17:28

  За останній рік Державний реєстр наукових об'єктів, які становлять матеріально-технічну базу вітчизняної науки і є суспільним надбанням, завдяки проведеній Держінформнауки роботі поповнився на 10 пунктів і нараховує загалом 127 унікальних наукових об’єктів. Про це заявив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час Колегії Держінформнауки, яка присвячена підсумкам діяльності Агентства за 2013 рік у сфері науково-технічної, інноваційної діяльності та міжнародного співробітництва.

  За його словами, з метою збереження унікальних наукових об'єктів, які не піддаються відтворенню, а втрата або руйнація яких матиме негативні наслідки для розвитку науки та суспільства, в Україні запроваджено Державний реєстр наукових об’єктів, що становлять національне надбання.

  Голова Держінформнауки наголосив, що за ініціативою Держінформнауки 28 серпня 2013 р. Уряд прийняв розпорядження № 650, яким Державний реєстр було розширено на 10 наукових об'єктів, що становлять національне надбання. «Тепер Держреєстр налічує 127 об’єктів, які мають унікальну цінність і є невід’ємною частиною української та всесвітньої науково-культурної спадщини», - наголосив Володимир Семиноженко.

  При цьому він додав, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня  2001 р. № 380 Держінформнауки забезпечує ведення Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави. Торік за рішенням Державної комісії з питань Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, до Держреєстру включено 68 наукових установ і 15 вузів. Станом на 1 січня 2014 року у Державному реєстрі наукових установ, яким надається підтримка держави, нараховується 257 наукових установ та 48 вищих навчальних закладів.