• In English
 • Г.Темник: Якісна підготовка до зими допомагає комунальникам оперативно справлятися із ситуацією взимку
  опубліковано 30 січня 2014 року о 13:36

  Фахівці Мінрегіону інспектують хід робіт в областях з розчищення доріг, вулиць, пішохідних зон, прибудинкових територій від снігу, а також перевіряють ситуацію щодо належного функціонування систем життєзабезпечення. Про це повідомив в.о. Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник. За його словами, Мінрегіон тримає постійний зв’язок зі службами регіонів, які координують діяльність комунальників на місцях,  а також з енергетиками, службами ДСНС, дорожніми службами. Крім того, Геннадій Темник доручив профільним структурним підрозділам Мінрегіону інспектувати роботи в населених пунктах областей з прибирання снігу з тим, щоб не допустити ускладнень з пересуванням транспорту, зокрема громадського та спецтранспорту.

  «Міністерству декілька разів на добу регіони звітують про ситуацію щодо функціонування систем життєзабезпечення. Однак, ми прийняли рішення  і направляємо в області наших фахівців для інспектування. Дуже важливо, щоб ми могли оперативно допомагати регіонам в цій роботі, якщо виникатиме таке потреба. Люди не повинні відчувати труднощів через складні погодні умови ані вдома, ані на вулицях і дорогах», - сказав Геннадій Темник.

  Він також додав, що в минулому році, одразу по завершенню опалювального періоду, була організована масштабна підготовча робота до осінньо-зимового періоду 2013-2014 років під керівництвом Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула. Вивчалася ситуація на місцях, до плану робіт вносили об’єкти, які потребували ремонту, технічного переоснащення, ремонтували стару комунальну техніку та вживали заходів для придбання нової. В минулому році придбали 191 одиницю нової комунальної техніки. Всього в Україні забезпечено 7,4 тис. одиниць такої техніки. Заготовлено понад 1 млн. тонн посипкових матеріалів. Крім того, за словами Геннадія Темника, проводили спільні навчання комунальних служб, підрозділів ДСНС та ін. щодо взаємодії у різних складних ситуаціях, які можуть виникати в зимовий період.

  «Ми не розраховували на те, що нам вдасться уникнути якихось аварій чи позаштатних ситуацій. Однак, перше, що ми зробили, це вжили всіх заходів для того, щоб таких аварій було якомога менше – ремонтували і міняли мережі, переоснащували котельні і т. д. Друге, ми напрацювали чіткий план дій в тій чи іншій ситуації. Сьогодні це нам дозволяє оперативно усувати наслідки негоди», - сказав Геннадій Темник.

  Нагадаємо, сьогодні в.о. Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник доручив якнайшвидше ліквідувати наслідки негоди та відновити подачу тепла в селах Медведівка та Краснополянське Сакського району АР Крим. Там через аварійні пошкодження ліній електропередач не працює 10 котелень, не опалюється 9 шкіл та 7 садочків. Тимчасово учбовий процес призупинено, в школах та садочках вихідний.